Геодезист

Геодезист — це той, хто вивчає та вимірює земну поверхню.

62
вакансії
25 000
середня зарплата

Що робить геодезист

Геодезист робить заміри певної місцевості та обробляє їх. Він складає плани, карти і описи характеристик рельєфу певної ділянки чи траси, готує дані для будівельних заходів і змін рельєфу місцевості, а також описує стан будівельного об’єкта.

Дуже затребувані такі спеціалісти у картографії, а також у проєктуванні та будівництві споруд, судохідних каналів, доріг. Геодезист відповідає за точність під час проведення будівельних робіт.

Скільки отримує геодезист

Заробітна плата залежить від досвіду роботи, компанії-роботодавця та місця розташування вакансії. Загалом по Україні геодезисти заробляють від 7 тисяч до 21 тисячі гривень.

25 000 грн

на квітень 2025

*за даними 85 вакансій

Розподіл зарплат

14 000 грн
46 000 грн

Зміна середньої зарплати

«Геодезист» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Які навички потрібні геодезисту

  • Добре знати математику і володіти різними методиками вимірювань.
  • Вміти читати і обробляти аерофотознімки на спеціальних стереоприладах, що створюють об’ємну (тривимірну) модель досліджуваної території.
  • Вміти швидко навчатися роботі з сучасною технікою.
  • Бути точним, акуратним і педантичним у роботі.
  • Нестандартність мислення буде додатковим плюсом.

Наскільки затребувані геодезисти

Зміст професії геодезиста з часом трансформується, але її актуальність залишається незмінною. Зростає число приватних компаній у сфері будівельної індустрії, геологорозвідки. Тому потреба в нових кадрах зберігається постійно.

62
вакансії на сайті

Кількість вакансій

«Геодезист» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Де вчитися на геодезистів

Майбутні геодезисти проходять навчання в українських вишах за спеціальностями: інженерна геодезія, геопросторове моделювання, землеустрій та кадастр, оцінка землі та нерухомого майна, геоінформаційні системи і технології, фотограмметрія та дистанційне зондування, космічна геодезія.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Режисер монтажу

Режисер монтажу

Режисер монтажу — це фахівець по роботі з відеоматеріалом (фрагментами відео, музикою, озвучкою, 3D-моделями, титрами тощо).

Фармацевт

Фармацевт

Фармацевти — це люди, які не тільки можуть вимовити «ацетилсаліцилова кислота», прочитати все, що виписують нам своїм нерозбірливим почерком лікарі, а ще й з легкістю знаходять потрібний препарат на полиці серед тисяч інших баночок та коробочок.