Екскурсовод
Екскурсовод — людина, яка знайомить зацікавлених із різними місцями, пам’ятками, архітектурою, музеями та предметами мистецтва.
Що робить екскурсовод
Залежно від кваліфікації, освіти та знання іноземних мов, екскурсовод може працювати як в рідному місті, так і в інших містах, країнах. Бувають вузькопрофільні фахівці, що працюють в певному музеї, галереї або при конкретному туристичному об’єкті.
Втім, якою б не була спеціалізація, екскурсоводи зазвичай супроводжують групи або одного мандрівника туристичними маршрутами, розповідають про визначні пам’ятки, їхню історію, архітектурні, художні або природні особливості місцевості. Ще вони відповідають на питання туристів, координують їхні дії, планують привали і перекуси.
Також серед обов’язків гідів — надання першої медичної допомоги, якщо раптом хтось з туристів травмується чи почуватиметься зле.
Скільки отримує екскурсовод
Зарплата екскурсовода залежить від кваліфікації, місця, сезону, специфіки роботи і того, наскільки незвичний тур він пропонує. В агентствах рахують гонорар гідів по-різному: десь погодинна оплата, десь фіксована сума за всю екскурсію. Щоб претендувати на підвищення гонорарів, фахівцеві доведеться постійно працювати над удосконаленням програми.
Які навички потрібні екскурсоводу
- Гід повинен багато знати про місця, якими водить туристів.
- Екскурсоводу необхідно спілкуватися з туристами однією мовою. А якщо він супроводжує групу в іншу країну — володіти мовою місцевих жителів.
- Бути дуже ерудованою та артистичною людиною, яка любить і вміє виступати перед публікою, а також грамотно і захоплююче подає інформацію.
- Мати гарну пам’ять та бути зацікавленим у вивченні нового.
- Бути доброзичливим, політкоректним, готовим до спілкування з різними людьми.
- До того ж екскурсовод зобов’язаний бути фізично витривалою людиною, адже мало не щодня йому доведеться проходити багато кілометрів музейних залів, парків чи вулиць.
Наскільки затребувані екскурсоводи
Екскурсовод не дуже затребувана професія, але володіння іноземними мовами, глибоке знання предмета екскурсії, захоплюючі розповіді та вміння продати свої послуги неабияк допоможуть в отриманні роботи.
Кількість вакансій
по Україні
Де вчитися на екскурсовода
Вивчитися на гіда можно на спеціалізованих курсах, після закінчення яких видається свідоцтво, однак для повноцінної роботи цього недостатньо. Часто крім цього потрібно мати гарну гуманітарну освіту.
Серед гідів і гідів-екскурсоводів багато випускників вишів, які готують перекладачів, мистецтвознавців, істориків. А також фахівців у галузі туризму.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Токар
Токар — це той, хто за допомогою токарного станка перетворює необроблені заготовки без форми у різні деталі з дерева, металу, пластику, органічного скла, смоли тощо.

Автомеханік
Автомеханік — це фахівець з ремонту та обслуговування автомобільного транспорту. Автомеханіків також називають автослюсарями.