Сили оборони шукають різних спеціалістів

День працівників торгівлі

Продавець-консультант

Продавець-консультант — ідеальна робота для тих, хто любить спілкуватися з іншими. Вона вимагає відмінних комунікативних навичок та вважається гарним варіантом для старту кар’єри.

вакансія
16 500
середня зарплата
задоволеність

Що робить продавець-консультант

Основна задача продавця-консультанта, власне, — продаж товарів чи послуг та консультування покупців. Це чудовий варіант підтягнути свої навички спілкування. По-справжньому хороший продавець — це скарб для будь-якої компанії. Адже багато в чому саме від консультантів залежить лояльність покупців та клієнтів.

Скільки отримує продавець-консультант

Ви маєте розуміти, що зарплата продавця напряму залежить від графіка, досвіду та типу продукції, яку він продає. В більшості компаній заведено виплачувати продавцям ставку та процент від прибутку.

Середня зарплата
16500 грн
Розподіл зарплат
11 000 грн
25 000 грн

В середньому «Продавець-консультант» в Україні заробляє 16500 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 19873 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Продавець-консультант» і за схожими запитами-синонімами «Продавець», «Реалізатор», «Продавчиня» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні продавцю-консультанту

В залежності від того, про який бізнес йде мова, обов’язки продавців можуть змінюватися.

  • Якщо ви хочете працювати в магазині електроніки, вам знадобляться технічні знання про гаджети, техніку та супутні товари.
  • Якщо йдеться про супермаркет, будьте готові поєднувати обов’язки касира та продавця.
  • У деяких компаніях в обов’язки продавців входить ведення звітності та викладання товарів на прилавки. Вести звітність вас, скоріш за все, навчать, а щодо викладання товарів — тут треба покладатися на інструкції та власний смак.
  • Але офлайн магазини — це ще не всі варіанти для тих, хто хоче продавати. Співробітники call-центрів — це також продавці.

Словом, якщо ви відчуваєте в собі здатність допомагати людям, переконувати та розуміти їхні потреби, маєте усі шанси стати відмінним продавцем.

Переваги та недоліки в роботі продавця-консультанта

    • Гнучкий графік у більшості компаній.
    • Можливість поєднувати роботу та навчання для студентів.
    • Багато спілкування. Якщо ви любите поговорити, робота продавця-консультанта — саме те, що потрібно!
    • Щоб стати продавцем, не обов’язково мати вищу освіту.
    • З позиції продавця можна побудувати непогану кар’єру, якщо брати на себе більше обов’язків та поглиблювати знання про техніку продажів.
    • Щоб стати «зіркою продажів», потрібно справді багато працювати.
    • На початку не варто сподіватися на велику зарплату.
    • Робота продавця — великий стрес, адже працювати потрібно з людьми, включно з їхніми проблемами та претензіями.
    • Щоразу потрібно починати «з нуля» при кожній зміні компанії. Бо якщо вам потрібно буде перейти з послуг на конкретні товари, техніка продажів може кардинально змінитися, і доведеться вчити все заново.

Як самі продавці-консультанти оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи продавцем-консультантом.

Кар’єрне зростання

3.5

Зарплата

2.5

Задоволеність професією

4.0

Безпека

3.5

Баланс між роботою та життям

3.5

Наскільки затребуваними є продавці-консультанти

Професія продавця є чи не найзатребуванішою в Україні. Завдяки стрімкому розвитку підприємництва постійно відкриваються нові магазини та бізнеси з надання різноманітних послуг, тож хороший продавець-консультант без роботи не залишиться.

вакансія на сайті

Де вчитися на продавця-консультанта

Щоб стати продавцем, не потрібно здобувати вищу освіту. Але ви можете покращити свої навички на спеціальних курсах для продавців-консультантів. Крім цього, багато компаній пропонують навчання безпосередньо під час стажування.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Стиліст

Стиліст

Стиліст — це людина, яка допомагає всім бажаючим знайти себе. Він як хрещена фея з Попелюшки виявляє яскраві риси зовнішності та характеру людини і підкреслює їх найкращим чином. З-під рук стиліста з'являються як найкомфортніші повсякденні, так і епатажні сценічні образи.

SMM-менеджер

SMM-менеджер

SMM-менеджер — зовсім не той, хто ставить хештеги і емодзі під селфі. Це фахівець, який працює з аналітикою, бюджетом та рекламними інструментами ключових соцмереж та месенджерів.