День працівників торгівлі

Продавець-консультант

Продавець-консультант — ідеальна робота для тих, хто любить спілкуватися з іншими. Вона вимагає відмінних комунікативних навичок та вважається гарним варіантом для старту кар’єри.

вакансії
9 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить продавець-консультант

Основна задача продавця-консультанта, власне, — продаж товарів чи послуг та консультування покупців. Це чудовий варіант підтягнути свої навички спілкування. По-справжньому хороший продавець — це скарб для будь-якої компанії. Адже багато в чому саме від консультантів залежить лояльність покупців та клієнтів.

Скільки отримує продавець-консультант

Ви маєте розуміти, що зарплата продавця напряму залежить від графіка, досвіду та типу продукції, яку він продає. В більшості компаній заведено виплачувати продавцям ставку та процент від прибутку.

Середня зарплата
9000 грн
Розподіл зарплат
5000 грн
15000 грн

В середньому «Продавець-консультант» в Україні заробляє 9000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 10039 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Продавець-консультант» і за схожими запитами-синонімами «Продавець», «Консультант в шоу-рум», «Помічник продавця» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні продавцю-консультанту

В залежності від того, про який бізнес йде мова, обов’язки продавців можуть змінюватися.

 • Якщо ви хочете працювати в магазині електроніки, вам знадобляться технічні знання про гаджети, техніку та супутні товари.
 • Якщо йдеться про супермаркет, будьте готові поєднувати обов’язки касира та продавця.
 • У деяких компаніях в обов’язки продавців входить ведення звітності та викладання товарів на прилавки. Вести звітність вас, скоріш за все, навчать, а щодо викладання товарів — тут треба покладатися на інструкції та власний смак.
 • Але офлайн магазини — це ще не всі варіанти для тих, хто хоче продавати. Співробітники call-центрів — це також продавці.

Словом, якщо ви відчуваєте в собі здатність допомагати людям, переконувати та розуміти їхні потреби, маєте усі шанси стати відмінним продавцем.

Переваги та недоліки в роботі продавця-консультанта

  • Гнучкий графік у більшості компаній.
  • Можливість поєднувати роботу та навчання для студентів.
  • Багато спілкування. Якщо ви любите поговорити, робота продавця-консультанта — саме те, що потрібно!
  • Щоб стати продавцем, не обов’язково мати вищу освіту.
  • З позиції продавця можна побудувати непогану кар’єру, якщо брати на себе більше обов’язків та поглиблювати знання про техніку продажів.
  • Щоб стати «зіркою продажів», потрібно справді багато працювати.
  • На початку не варто сподіватися на велику зарплату.
  • Робота продавця — великий стрес, адже працювати потрібно з людьми, включно з їхніми проблемами та претензіями.
  • Щоразу потрібно починати «з нуля» при кожній зміні компанії. Бо якщо вам потрібно буде перейти з послуг на конкретні товари, техніка продажів може кардинально змінитися, і доведеться вчити все заново.

Як самі продавці-консультанти оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих претендентів з досвідом роботи продавцем-консультантом.

Кар’єрне зростання

3.5

Зарплата

2.5

Задоволеність професією

4.0

Безпека

3.5

Баланс між роботою та життям

3.5

Наскільки затребуваними є продавці-консультанти

Професія продавця є чи не найзатребуванішою в Україні. Завдяки стрімкому розвитку підприємництва постійно відкриваються нові магазини та бізнеси з надання різноманітних послуг, тож хороший продавець-консультант без роботи не залишиться.

вакансії на сайті

Де вчитися на продавця-консультанта

Щоб стати продавцем, не потрібно здобувати вищу освіту. Але ви можете покращити свої навички на спеціальних курсах для продавців-консультантів. Крім цього, багато компаній пропонують навчання безпосередньо під час стажування.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Офіс-менеджер

Офіс-менеджер

Офіс-менеджер забезпечує безперебійну роботу офіса. І хоча ця професія відносно нова, вона користується дуже високим попитом.

Project-менеджер

Project-менеджер

Project-менеджер — це керівник проекту, який координує дії команди та відповідає за досягнення цілей.

Вас зацікавила професія «Продавець-консультант»?

Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Продавець-консультант» на ел. пошту.