Сили оборони шукають різних спеціалістів

День фізичної культури і спорту

Інструктор тренажерного залу

Інструктор тренажерного залу — це професійний спортивний консультант, який складає для клієнта спортивну програму, стежить за правильністю її виконання, курує тренувальний процес і надає рекомендації по режиму харчування.

164
вакансії
20 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить інструктор тренажерного залу

Зазвичай, в спортивних клубах тренери діляться за напрямками: фітнес-тренер, фітнес-інструктор, інструктор тренажерного залу, груповий тренер, але під усіма ними найчастіше мається на увазі один і той самий фахівець. Той, хто не тільки розповідає про роботу тренажерів, а саме тренує.

Інструктор тренажерного залу показує клієнтам правильну техніку виконання вправ, забезпечує їх необхідним інвентарем, стежить за тим, щоб вони дотримувалися правил безпеки, а за необхідності може надати першу допомогу.

Персональний тренер підбирає вправи й складає тренувальну програму відповідно до цілей та стану здоров’я клієнта, коригує її, мотивує клієнта займатися регулярно. Часто виступає в ролі консультанта з харчування.

Скільки отримує інструктор тренажерного залу

Оклад інструктора тренажерного залу найчастіше складається з оплати за інструктаж, чергових годин і персональних тренувань. У різних клубах зарплата тренера сильно відрізняється і безпосередньо залежить від самого закладу — його популярності та репутації. У клубах преміум-класу з дорогими клубними картками зарплата у інструктора, зазвичай вища, ніж у клубах демократичного сегмента.

Середня зарплата
20000 грн
Розподіл зарплат
10 000 грн
42 000 грн

В середньому «Тренер тренажерного залу» в Україні заробляє 20000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 305 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Тренер тренажерного залу» і за схожими запитами-синонімами «Фітнес-тренер», «Fitness trainer», «Інструктор по фітнесу» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні інструктору тренажерного залу

  • Інструктор — еталон, на який рівняються його клієнти. Тому він має бути витривалим та перебувати у відмінній фізичній формі.
  • Тренеру необхідно розбиратися в основах анатомії, фізіології, біохімії, спортивної медицини.
  • Розуміти основи дієтології (нутриціології), а також психології.
  • Завжди бути в курсі нових фітнес-напрямків, технологій, підвищувати свою кваліфікацію.
  • Знати основи та активно практикувати самомаркетинг: щоб отримати більше клієнтів, треба багато спілкуватися, вміти «продавати себе».

Переваги та недоліки в роботі інструктора тренажерного залу

    • Це цікава робота, де не доведеться сидіти на одному місці.
    • Безкоштовне відвідування спортзалу або ж з хорошими знижками.
    • Підтримка своєї спортивної форми.
    • Можливість бачити результати своєї роботи: як клієнти змінюються, стають здоровішими, веселішими та красивішими.
    • Можна вибрати спеціалізацію і місце роботи до душі. Наприклад, бути тренером по аеробіці в спортивному центрі, працювати персональним інструктором в залі або басейні тощо.
    • Відсутність жорсткого графіка, змога скласти зручний для себе розклад тренувань.
    • Можливість впливати на рівень доходу, збільшуючи кількість індивідуальних занять, беручи додаткові години тощо.
    • Втома від щоденних фізичних навантажень.
    • Тренерська праця передбачає і психологічні навантаження. Постійний контакт з людьми іноді вимотує більше, ніж багатогодинні заняття.
    • Тривалий робочий день, оскільки багато хто може тренуватися тільки вечорами або рано вранці.

Як самі інструктори тренажерного залу оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи інструктором тренажерного залу.

Кар’єрне зростання

4.5

Зарплата

3.0

Задоволеність професією

5.0

Безпека

4.0

Баланс між роботою та життям

4.0

Наскільки затребувані інструктори тренажерного залу

Професійні тренери та фітнес-інструктори зараз дуже затребувані, тому що спортивних центрів і фітнес-клубів стає все більше, як і людей, що їх відвідують. Мода на здоровий спосіб життя зробила професію інструктора тренажерного залу досить перспективною.

164
вакансії на сайті

Де вчитися на інструктора тренажерного залу

Інструктору тренажерного залу бажано мати фізкультурну освіту. Вищу чи середню. Добрим підґрунтям є й медична освіта. Також тренером може стати спортсмен чи захоплена фітнесом людина, якщо отримає сертифікат спеціалізованих курсів тренерів.

Можна опанувати необхідні знання та навички, стажуючись в самих фітнес-клубах. А спортивні досягнення надають додаткові переваги.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Машиніст крана

Машиніст крана

Машиніст крана — це той, хто керує різними видами кранів для підняття та переміщення вантажів.

Стиліст

Стиліст

Стиліст — це людина, яка допомагає всім бажаючим знайти себе. Він як хрещена фея з Попелюшки виявляє яскраві риси зовнішності та характеру людини і підкреслює їх найкращим чином. З-під рук стиліста з'являються як найкомфортніші повсякденні, так і епатажні сценічні образи.