Сили оборони шукають різних спеціалістів

День вебмайстра

HTML-верстальник

HTML-верстальник — це той, хто перетворює намальований дизайнером макет в живий сайт, переводить картинку-макет на мову, зрозумілу будь-якому браузеру.

12
вакансій
20 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить HTML-верстальник

Верстальник — це перекладач між дизайнером і програмістом. Він бере те, що намалював дизайнер і переводить його з формату PSD в код. Верстаючи компонент, він повинен розуміти, як цей компонент буде реалізований програмістом, і зверстати його так, щоб він не розвалився, коли програміст додасть в нього логіку.

У зв’язці дизайнер-верстальник-програміст він знаходиться між молотом «красиво» і ковадлом «здійснено» для конкретного ресурсу, ситуації й ТЗ замовника.

Ця людина відповідає за те, щоб всі шрифти, розміри шрифтів, колір, кнопки і розміри різних елементів на створеній ним сторінці точно збігалися з намальованим макетом. А ще саме завдяки роботі верстальника сайти виглядають однаково добре на різних комп’ютерах, планшетах та телефонах.

Скільки отримує HTML-верстальник

Зарплата верстальника залежить від досвіду, рівня володіння HTML і CSS, знання кросбраузерності та адаптивної верстки. Не менше впливає на рівень заробітку HTML-верстальника регіон та розмір компанії, де він працює.

Середня зарплата
20000 грн
Розподіл зарплат
12 000 грн
36 000 грн

В середньому «HTML-верстальник» в Україні заробляє 20000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 43 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «HTML-верстальник» і за схожими запитами-синонімами «HTML coder», «HTML-розробник», «HTML developer» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні HTML-верстальнику 

  • Розуміння основ дизайну і композиції.
  • Добре знання HTML, CSS. Це база, на якій будується робота.
  • Навички роботи в графічному редакторі Photoshop: вирізання зображень, робота з шарами, визначення розмірів зображень, шрифтів і т.п.
  • Знання мови програмування JavaScript.
  • Навички роботи в текстових редакторах.
  • Уміння створювати інтерактивні сайти: із спливаючими вікнами, слайдерами тощо.
  • Уміння створювати адаптативні сайти — тобто такі, які коректно відображаються як на моніторі комп’ютера, так і на екранах мобільних пристроїв.
  • Англійська мова значно полегшить роботу. Керівництво до основних інструментів роботи HTML-верстальника прописані англійською. Також англійською мовою завжди з’являється актуальна інформація, що оптимізує процес створення сайту. Далеко не завжди потрібну інформацію можна знайти в перекладі.
  • Ще знадобиться терплячість, посидючість, уважність до деталей. Аналітичний склад розуму та готовність до монотонної однотипної роботі.

Переваги та недоліки в роботі HTML-верстальника 

    • Професію HTML-верстальника цілком можна опанувати самостійно.
    • Фахівці затребувані на ринку праці.
    • Причетність до IT-сфері, яка зараз активно розвивається, фахівці користуються попитом і добре заробляють.
    • Є можливість працювати як в офісі, так і віддалено.
    • Можна перекваліфікуватися у програміста.
    • Необхідність проводити цілий день за комп’ютером.
    • Виконання досить одноманітних операцій.
    • У тих, хто працює на фрілансі — необхідність шукати клієнтів, перший час, і пошук взаєморозуміння з замовниками.

Як самі HTML-верстальники оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи HTML-верстальником.

Кар’єрне зростання

4.5

Зарплата

4.0

Задоволеність професією

4.5

Безпека

4.5

Баланс між роботою та життям

4.0

Наскільки затребуваними є HTML-верстальники 

За статистикою, кожну хвилину в мережі з’являється близько 500 нових сайтів. І хтось же їх верстає! Тому наша відповідь — так. Професія HTML-верстальника дуже навіть затребувана. Змінюються тільки інструменти, але необхідність в професіоналах, здатних перетворити дизайн-макет в сайт, який працює, не зникає.

12
вакансій на сайті

Де вчитися на HTML-верстальника 

  • Навчитися HTML-верстки під силу кожній людині. Якщо ви плануєте оволодіти новою професією, доведеться зануритися в світ HTML, CSS і JavaScript, стежити за зміною стандартів і технологій і багато практикуватися.
  • Вища чи середньо-спеціальна технічна освіта стане гарною підмогою у вивченні верстки. Але вони не є обов’язковими.
  • Вивчитися на HTML-верстальника можна й самостійно, але почати все ж легше з базових курсів HTML, CSS.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

День вебмайстра

4 квітня, п’ятниця

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Data Scientist

Data Scientist

Data Scientist — це людина, яка працює з великими обсягами даних. Просто з величезними. Цей фахівець вміє їх добувати, аналізувати, а головне — обробляти.

Менеджер з туризму

Менеджер з туризму

Менеджер з туризму — це професіонал в плануванні та організації подорожей.