Юрист

Юрист — захисник права і справедливості. Він стежить, щоб усі дотримувалися демократичних принципів і слідували букві закону.

843
вакансії
25 000
середня зарплата

Що робить юрист

Юрист — широкопрофільний фахівець в області права.

Якщо юрист працює в міністерствах, відомствах або адміністраціях, він займається складанням законів, постанов, актів та інших нормативних документів. А також переглядає і редагує вже існуючу документацію.

Ще юристи працюють в суді, прокуратурі, податковій чи митній службі. Вони займаються розслідуваннями правопорушень.

Юристів запрошують працювати і до приватних компаній. Тут вони займаються складанням юридичних документів, стежать, щоб договори були правильно складені та не несли загрози для компанії, дають консультації із законодавчих питань.

Також юрист складає позови, коли виникає необхідність подати в суд для вирішення конфліктних питань.

Скільки отримує юрист

Зарплата юриста залежить від галузі, в якій він працює, в області якого права спеціалізується і від того, чи працює він на себе або перебуває на державній службі. І що більше досвіду, то вище вартість послуг.

25 000 грн

на квітень 2025

*за даними 1 056 вакансій

Розподіл зарплат

14 000 грн
46 000 грн

Зміна середньої зарплати

«Юрист» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Які навички потрібні юристу

Найважливіша навичка — відмінна пам’ять. Без знань законів і підзаконних актів України юристу нікуди. А якщо у нього міжнародний профіль, то і законодавства країни, з якою працює компанія.

Юристу знадобляться:

  • розвинені аналітичні здібності, логіка;
  • посидючість, клопітливість, увага до деталей;
  • вміння виступати публічно;
  • навички ділового листування та складання документів;
  • загострене почуття справедливості та чесність.
  • І не варто забувати про непідкупність, адже часто від рішення юриста залежить доля компанії або навіть держави.

Наскільки затребувані юристи

На юристів завжди буде попит, тому що вирішувати суперечки або перевіряти законність складених документів потрібно кожного дня. Що більше досвіду у юриста, то він популярніший. З розвитком технологій стають необхідні фахівці в тих областях права, які раніше не користувалися великою популярністю. Наприклад, юрист, який буде захищати права потерпілих від кіберзлочинів.

843
вакансії на сайті

Кількість вакансій

«Юрист» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Де вчитися на юриста

Щоб стати юристом, необхідно закінчити юридичний факультет університету. Зараз він є практично в кожному великому виші країни, тому альма-матер варто вибирати ретельно. Після закінчення університету, щоб підтримувати гідний рівень знань, необхідно проходити курси підвищення кваліфікації, тому що база знань і закони час від часу оновлюються.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Бізнес-аналітик

Бізнес-аналітик

Бізнес-аналітик займається розробкою стратегії розвитку бізнесу. Він знаходить і вирішує проблеми, тим самим роблячи проєкт успішним і затребуваним.

Фармацевт

Фармацевт

Фармацевти — це люди, які не тільки можуть вимовити «ацетилсаліцилова кислота», прочитати все, що виписують нам своїм нерозбірливим почерком лікарі, а ще й з легкістю знаходять потрібний препарат на полиці серед тисяч інших баночок та коробочок.