День адвокатури

Адвокат

Адвокат — це фахівець, який допомагає людям та організаціям розібратися та вирішити юридичні питання, а також відстоює інтереси своїх клієнтів в суді.

50
вакансій
10 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить адвокат

Це фахівці широкого профілю. До адвокатів звертаються як з питань представництва в суді, так і участі в розлученні; як в рамках цивільно-правових, так і кримінальних справ.

Але це не все, чим займається адвокат. Він також допомагає в оформленні юридичних документів і консультує з правових питань: скласти заповіт і розділити спадок, довести невинуватість, відстояти честь та гідність, допомогти із заявою на встановлення батьківства, аліментів, приватизації житла.

Здається, адвокат займається всім і відразу. Адже він — юрист, для якого закон ще як писаний. Спираючись на свій досвід, він може передбачити результат справи, підказати, які документи зібрати й на чому зробити акцент в суді.

Скільки отримує адвокат

Зарплата адвоката залежить від багатьох факторів. Зокрема, поки у адвоката на рахунку немає гучних перемог або хоча б тихо виграних справ, його дохід буде невисоким. Зростатиме популярність — зростатиме вартість послуг, а з ними і дохід.

Середня зарплата
10000 грн
Розподіл зарплат
4000 грн
20000 грн

В середньому «Адвокат» в Україні заробляє 10000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 118 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Адвокат» і за схожими запитами-синонімами «Правозахисник», «Attorney» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні адвокату

Для роботи адвокату потрібно відмінне знання законодавства, в першу чергу, того на якому він спеціалізується. Оскільки закони постійно змінюються та доповнюються, адвокат має невпинно стежити за цими процесами. Крім того, хорошому спеціалісту знадобляться:

 • навички публічних виступів;
 • вміння грамотно, ясно, точно та доступно викладати інформацію на папері;
 • уміння працювати з клієнтом;
 • вміння шукати та аналізувати інформацію, застосовувати логіку.

Переваги та недоліки в роботі адвоката

  • Можливість планувати власний режим роботи та вибирати за які справи братися, а за які ні.
  • Високий рівень заробітної плати (при належному рівні професіоналізму).
  • Затребуваність на ринку праці (при належному рівні професіоналізму).
  • Поява впливових зв’язків та нових знайомств.
  • Слава, адже одна справа може змінити все життя адвоката, зробивши його відомим і затребуваним.
  • Спеціальність адвоката вимагає великого досвіду та постійної практики.
  • Успіх приходить далеко не до всіх.
  • Гарантій високого та й стабільного заробітку в цій професії немає, все вирішує досвід та успішно виграні справи.
  • Адвокати змушені постійно вчитися, підвищувати свою кваліфікацію і регулярно відслідковувати всі зміни законодавства.
  • Ризики — важливим елементом роботи адвоката є те, що на ньому лежить величезна відповідальність за долю клієнта. Одна забута деталь або невірно сказане слово можуть коштувати адвокатові програшем справи, а клієнту — безрадісної долі.

Як самі адвокати оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих претендентів з досвідом роботи адвокатом.

Кар’єрне зростання

4.0

Зарплата

2.0

Задоволеність професією

4.0

Безпека

2.0

Баланс між роботою та життям

2.5

Наскільки затребувані адвокати

Адвокати завжди були і будуть затребуваними. Поки є міжособистісні і економічні відносини в суспільстві, дана професія буде актуальною. Знайти роботу досить просто. Якщо ж після стажування не вдається влаштуватися в бюро, то ви завжди можете вести приватну практику.

50
вакансій на сайті

Де вчитися на адвоката

Щоб стати адвокатом, одного бажання замало. Якщо ви бажаєте блискуче виступати в суді, для початку потрібно отримати юридичну освіту, потім потрібно відпрацювати близько двох років юристом і, нарешті, здати кваліфікаційний іспит. Актуалізувати періодично свої знання можна й потрібно на професійних курсах для адвокатів.

Починаючи будувати професійну кар’єру, більшість починає з роботи помічником чи в колегіях адвокатів. Як правило, навчання на адвоката передбачає вибір конкретного профілю — спеціалізації. Хтось спеціалізується на кримінальному праві, хтось на цивільному. І хоча базові функції від цього не змінюються, втім визначення адвоката та його спеціалізація зазвичай чітко фіксується.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

День адвокатури

19 грудня, четвер

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Стоматолог

Стоматолог

Стоматолог — це лікар, який займається лікуванням зубів, щелепи, м'яких тканин та інших органів ротової порожнини.

Менеджер з персоналу

Менеджер з персоналу

Менеджер з персоналу — це фахівець, який, в залежності від правил компанії, займається підбором, адаптацією, звільненням і навіть розвитком персоналу.

Вас зацікавила професія «Адвокат»?

Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Адвокат» на ел. пошту.