Монтажник

Монтажник — це той, хто встановлює, закріплює та підключає різноманітні системи, конструкції, побутові та промислові прилади.

609
вакансій
32 500
середня зарплата

Що робить монтажник

Монтажник вміє зібрати або розібрати необхідну конструкцію з готових частин, встановити її та за необхідності підключити до системи. Після отримання конкретного завдання монтажник вивчає його та складає план його виконання. Він робить необхідні заміри та розрахунки, складає кошторис на матеріали, що будуть використані для виконання завдання.

Конкретні функції монтажника залежать від напрямку та місця роботи. Він може збирати, з’єднувати, закріплювати вузли різноманітних систем, прокладати дріт, підключати та налагоджувати обладнання, виконувати будівельні роботи, монтувати металеві конструкції, проводити обслуговування встановлених систем, виявляти несправності та виконувати ремонт. Крім того, монтажник веде документацію.

Монтажник працює або сам, або у команді у залежності від складності завдання. У залежності від того, з чим працює монтажник, виділяють більше 30 напрямків цієї спеціальності: промисловий альпініст, технік в авіа- та суднобудуванні, електромонтажник (встановлює сигналізації, різне електричне обладнання та мережу), спеціаліст із систем вентиляції, сантехніки та опалення, майстер зв’язку (телефонної, інтернет, радіо), спеціаліст зі збирання залізобетонних та металевих конструкцій тощо.

Скільки отримує монтажник

Заробітна плата монтажника залежить від напрямку його підготовки, кваліфікації, регіону роботи та роботодавця. Деякі роботодавці додатково оплачують понаднормову працю та обіцяють премії за здані об’єкти.

32 500 грн

на травень 2025

*за даними 829 вакансій

Розподіл зарплат

20 000 грн
52 000 грн

Зміна середньої зарплати

«Монтажник» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Які навички потрібні монтажнику

  • Вміти складати та читати креслення.
  • Робити розрахунки необхідної кількості матеріалів, складати кошторис, а також визначати час, за який можна виконати те чи інше завдання.
  • Вміти користуватися спеціальним інструментом (перфоратором, відбійним молотком, шуруповертом тощо).
  • Розбиратися у з’єднувальних деталях та фурнітурі.
  • Знати принцип роботи механізмів та приборів.
  • Мати базові знання у будівництві, інженерних конструкціях та електротехніці.
  • Знати основи техніки безпеки і суворо їх дотримуватися у роботі.
  • Вміти надавати першу допомогу.

Крім того, монтажник має бути фізично витривалим, завзятим у роботі та відповідальним.

Наскільки затребувані монтажники

Монтажники дуже затребувані у різних сферах. До обов’язків монтажника входить широкий комплект робіт, тому без заробітку спеціаліст не залишиться. Кар’єрний ріст у монтажників не передбачений, але можна стати бригадиром або відкрити власну справу.

609
вакансій на сайті

Кількість вакансій

«Монтажник» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Де вчитися на монтажника

Щоб стати монтажником, треба закінчити професійно-технічне училище та пройти спеціальну підготовку на робочому місці. Або також можна закінчити профільні курси.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Адміністратор

Адміністратор

Адміністратор контролює і координує роботу персоналу закладу, допомагає відвідувачеві вирішити його питання або залагодити конфлікт.

Продавець-консультант

Продавець-консультант

Продавець-консультант — ідеальна робота для тих, хто любить спілкуватися з іншими. Вона вимагає відмінних комунікативних навичок та вважається гарним варіантом для старту кар’єри.