Сили оборони шукають різних спеціалістів

Міжнародний день лікаря

Офтальмолог

Офтальмолог — це лікар, який піклується про здоров'я наших очей.

61
вакансія
21 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить офтальмолог

Головний об’єкт роботи офтальмолога — це очі. Лікар проводить огляди, перевіряє гостроту і чіткість зору, внутрішньоочний тиск, робить тести, щоб виявити дальтонізм.

Виявляє і лікує захворювання, наприклад, короткозорість або далекозорість, глаукому, катаракту, астигматизм, алергічні реакції. Якщо щось потрапило в око, треба теж бігти до офтальмолога. А також він проводить профілактику генетичних або вікових змін сітківки. Правильно вибрати окуляри або контактні лінзи — теж робота окуліста.

Скільки отримує офтальмолог

Зарплата офтальмолога залежить від його стажу та місця роботи. У приватних клініках або оптиках зарплата може бути вищою, ніж в державних установах. Можна відкрити свій кабінет, тоді зарплата буде залежати від власних докладених зусиль.

Середня зарплата
21000 грн
Розподіл зарплат
14 000 грн
42 000 грн

В середньому «Офтальмолог» в Україні заробляє 21000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 93 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Офтальмолог» і за схожими запитами-синонімами «Окуліст», «Oculist», «Офтальмохірург» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні офтальмологу

Офтальмолог — складна професія, без ґрунтовної бази знань в роботі не обійтися. Треба знати структуру такого складного механізму, як око, пам’ятати про хвороби, які можуть негативно впливати на зір, щоб поставити правильний діагноз.

Лікар повинен вміти працювати зі спеціальною апаратурою.

Крім професійних умінь, лікарю-офтальмологу необхідно:

  • володіти аналітичним складом розуму, щоб обробляти велику кількість інформації;
  • мати розвинену дрібну моторику рук;
  • бути уважним і акуратним;
  • бути комунікабельним, тому що доводиться спілкуватися з великою кількістю людей. А дитячому офтальмологу ще треба вміти знаходити підхід до маленьких пацієнтів.

Переваги та недоліки в роботі офтальмолога

    • Шановна і почесна професія.
    • Затребуваність на ринку праці.
    • Завжди є пацієнти, яким необхідна допомога.
    • Велика відповідальність за здоров’я людини.
    • Складне, тривале навчання.
    • Бюрократія: заповнення звітів, карток пацієнтів, тощо.

Як самі офтальмологи оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи офтальмологом.

Кар’єрне зростання

4.0

Зарплата

2.5

Задоволеність професією

5.0

Безпека

3.0

Баланс між роботою та життям

3.0

Наскільки затребувані офтальмологи

Офтальмолог завжди буде затребуваним фахівцем. У наш час все більше людей скаржаться на погіршення зору, тому переживати про скорочення робочих місць не варто.

61
вакансія на сайті

Де вчиться на офтальмолога

Щоб стати офтальмологом, треба закінчити медичний університет. Для професії характерне постійне навчання та підвищення кваліфікації, тому необхідно проходити тренінги, інтенсиви або відвідувати лекції провідних фахівців.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Міжнародний день лікаря

7 жовтня, понеділок

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Барбер

Барбер

Барбер — це перукар, який працює в ультрамодних сьогодні чоловічих перукарнях, барбершопах. Барбер спеціалізується на чоловічих стрижках і догляді за бородою та вусами.

Відеооператор

Відеооператор

Відеооператор — це людина, очима якого ми бачимо світ, коли дивимося відео на комп'ютері, телевізор або фільм у кінотеатрі. Оператор відеокамери бачить реальність по-особливому і завжди знайде потрібний ракурс, щоб так само показати її глядачеві.