Що робить охоронець
Робота охоронця, незважаючи на стереотипи, вкрай небезпечна і складна як у фізичному плані, так і в емоційному.
Служб охорони купа — це і позавідомча охорона, і пожежна, і воєнізована, і персональна. Співробітники цих організацій стежать за порядком і безпекою різних заходів, об’єктів та підприємств: магазинів, кафе, клубів, офісів, будівельних майданчиків, промислових підприємств, концертів тощо. Вони вгамовують буйних відвідувачів, розвертають тих, хто не проходить фейс-контроль, рознімають тих, хто б’ється, перешкоджають шлях на заборонені території, а в разі серйозних правопорушень та крадіжок затримують зловмисника і викликають наряд поліції.
Ще бувають особисті охоронці. Ті, які дбають про безпеку конкретної людини. Надивившись фільмів, ми вважаємо, що в разі виникнення небезпеки вони мають кидатися на того, хто нападає, щоб захистити VIP-персону. Проте згідно з більшістю інструкцій охоронці насамперед зобов’язані передбачити загрозу.
Скільки отримує охоронець
Незважаючи на те, що охоронці потрібні всім, рівень оплати їх праці залишає багато бажати.
на травень 2025
*за даними 2 073 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Охоронець» по Україні
В середньому «Охоронець» в Україні заробляє 16500 грн. Це на 18% більше, якщо порівнювати з травнем минулого року. Медіана заробітних плат розрахована за даними з 2073 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Охоронець» і за схожими запитами-синонімами «Security guard», «Lifeguard», «Сторож» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.
Які навички потрібні охоронцю
- Найчастіше охоронцем хочуть бачити чоловіка у віці від 20 до 40 років, який служив в армії або правоохоронних органах, займається спортом. Із набором наступних навичок:
- Здатністю грамотно зупинити правопорушника.
- Умінням користуватися системами відеоспостереження, спеціалізованим інструментом і зброєю.
- Знанням психології.
- Умінням надати першу медичну допомогу.
- Знанням юридичних основ, пов’язаних із професією.
- Умінням працювати в команді, адже найчастіше цю роботу виконують кілька фахівців.
- Не менше значення для роботодавця мають і особисті якості охоронця: відповідальність, чесність, самодисципліна і рішучість. Цінуються люди спостережливі та уважні.
Переваги та недоліки в роботі охоронця
- Висока ймовірність знайти роботу без досвіду та вищої освіти.
- Затребуваність. В якому б місті ви не жили, ви завжди знайдете роботу за цією спеціальністю.
- Можливість підтримувати гарну фізичну форму, багато охоронних компаній компенсують співробітникам заняття в спортзалі.
- Є можливість кар’єрного зростання: прийти працювати простим охоронцем, але з часом стати начальником служби безпеки.
- Професія охоронця підходить для людей будь-якого віку, будь то підробіток або основний заробіток. Людям пенсійного віку підходять посади вахтерів або нічних сторожів.
- Ненормований графік, нічні зміни.
- Ризик для власного здоров’я і життя.
- Високий рівень відповідальності за довірене майно, здоров’я і життя людей.
- Психологічна напруженість, стрес.
Наскільки затребувані охоронці
Дуже затребувані, адже існує чимала кількість приватних фірм і служб безпеки, куди не складно влаштуватися, особливо за наявності досвіду роботи в силових структурах або служби в армії. Майже в кожному великому магазині, банку і навіть в школі є свій охоронець чи ціла служба безпеки.
Кількість вакансій
«Охоронець» по Україні
Де вчитися на охоронця
На роботу охоронцем охоче беруть молодих людей після армії, без середньої спеціальної чи вищої освіти. Або з нею, втім профіль отриманої освіти не принциповий, хоча може бути пов’язаний із фізичною культурою або юриспруденцією.
Нерідко охоронні фірми проводять короткотривалі курси.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Водій
Професія водія вельми романтична. Адже більшість часу водій проводить сам на сам з дорогою, своїми думками та «баранкою».

Кухар
Професія кухаря — дуже творча та цікава для тих, хто любить частувати інших смачними стравами та вигадувати нові мікси і смаки.