Що робить менеджер з туризму
Менеджер з туризму у всьому допомагає клієнтам, які мріють про подорож:
- купує квитки;
- організовує трансфери;
- бронює житло;
- орендує авто;
- знаходить екскурсії.
Крім того, полегшує бюрократичні муки мандрівникам: заповнює анкети, збирає документи, відправляє документи в посольства, оформлює страховки та візи.
Грамотний фахівець в сфері туризму вільно орієнтується у величезних обсягах інформації та бліскавично комбінує різноманітні варіанти відпочинку. А також може відповісти на будь-яке запитання клієнта, не заглядаючи в інтернет або якісь каталоги: вартість квитків різних авіаперевізників, надійність страхової компанії, навіть прогноз погоди на курорті, опис турів, рейтинг готелів та пов’язані з цим відмінності в обслуговуванні.
Скільки отримує менеджер по туризму
Найчастіше зарплата менеджера з туризму складається з ставки і відсотків від прибутку агентства. Прибуток агентства — це комісія туроператора, яка вже врахована у вартості туру. Тому величина доходу менеджера з туризму безпосередньо залежить від нього самого і прибутку, яку він приносить агентству.
на квітень 2025
*за даними 248 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Менеджер з туризму» по Україні
Які навички потрібні менеджеру з туризму
- Чітка та грамотна мова, бажано не тільки рідна, а й ще одна іноземна.
- Вміти слухати та розуміти бажання клієнтів, вирішувати конфлікти та бути дипломатичним.
- Відмінне знання географії, курортів, основні уявлення про культуру, релігію та звичаї різних країн.
- Досвід планування подорожі.
- Вміння швидко аналізувати ситуацію та приймати рішення.
- Знати законодавчу бази, яка регулює роботу туристичних компаній.
- Знати основи маркетингу, менеджменту, туристичного обліку та документообігу.
Наскільки затребувані менеджери з туризму
Роботи в індустрії туризму, незважаючи на всі сайти з бронювання квитків та житла й чат-боти, поки не меншає, скоріше навпаки. Чим більше люди заробляють, тим більше подорожують, причому сучасні відпочивальники воліють постійно відкривати нові напрямки.
Тревел-агенти, універсали, здатні розробити і організувати тур під конкретного клієнта, сьогодні особливо затребувані. У світі активно розвивається бізнес-тревел — організація відряджень та корпоративного відпочинку протягом бізнес-поїздок в інші країни. І попит на справжніх професіоналів цієї справи чималий.
Кількість вакансій
«Менеджер з туризму» по Україні
Де вчитися на менеджера з туризму
Отримати базові знання можна на спеціальних курсах, які займаються підготовкою фахівців у сфері туризму. Як правило, це курси тривалістю від декількох тижнів до двох-трьох місяців.
Але для кар’єрного зростання необхідно відмінне знання іноземних мов, географії, історії, маркетингу, готельного бізнесу, специфіки продажів. Такий багаж знань надають тільки у вищих навчальних закладах.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

SMM-менеджер
SMM-менеджер — зовсім не той, хто ставить хештеги і емодзі під селфі. Це фахівець, який працює з аналітикою, бюджетом та рекламними інструментами ключових соцмереж та месенджерів.

Супервайзер
Супервайзер — це той, хто здійснює управління торговими представниками, мерчандайзерами, рекламними агентами та промоутерами.