Сили оборони шукають різних спеціалістів

День будівельника

Столяр

Столяр — майстер з виготовлення дерев'яних виробів. Цей професіонал здатний випиляти з дерева все що завгодно: від обіднього столу до найдрібніших деталей музичного інструменту.

183
вакансії
22 500
середня зарплата
задоволеність

Що робить столяр

Столяр працює з деревом. Застосовуючи різні способи й техніку для його обробки, столяр виготовляє з дерева всілякі предмети. Представників цієї професії часто плутають з теслями, але головна відмінність столярної майстерності від теслярської — в тонкощах виконуваних робіт. Столярам дістається робота пов’язана з декоруванням, а теслям — з будівництвом.

Столяр може або виготовляти дерев’яні вироби лише за попередньо наданим проєктом, або і самостійно створювати проєкт, і впроваджувати його в життя. У такому випадку від столяра залежить не тільки робота з деревом, а й підготовка креслень, опису майбутнього виробу.

Те, чим займається столяр кожен день, залежить від його спеціалізації. Наприклад, є столяри, які займаються виготовленням меблів, вікон, дверних проходів і дверей, сходів, плінтусів; є столяри, яким більше подобається реставрувати дерев’яні вироби з історією; столяри-будівельники відповідають за обробку будинків різьбленими декоративними елементами; а суднові столяри виготовляють і кріплять меблі на кораблях.

Також на обов’язки майстра впливає його розряд. Є шість розрядів столярів. На підприємстві фахівець третього розряду або нижче просто готує бруски до роботи, столяр четвертого розряду може займатися виробництвом прямокутних, не надто складних деталей. А столярам шостого розряду довіряють найскладнішу і найтоншу роботу — дрібні елементи, вироби складних форм.

Скільки отримує столяр

Зарплата столяра залежить від розряду фахівця — від того, наскільки складна робота йому дістається. Деякі столярні майстерні практикують оплату праці майстрів у залежності від виробітку, таким чином зарплата залежить не тільки від майстерності фахівця, але й від швидкості його роботи.

Середня зарплата
22500 грн
Розподіл зарплат
14 000 грн
35 000 грн

В середньому «Столяр» в Україні заробляє 22500 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 420 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Столяр» і за схожими запитами-синонімами «Carpenter», «Деревообробник», «Тесляр» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні столяру

  • Уміння працювати руками.
  • Уміння читати та самостійно виконувати креслення.
  • Знання особливостей різних видів деревини.
  • Художній смак.
  • Розвинене просторове мислення.
  • Акуратність та уважність.
  • Хороша координація рухів.

Також варто відзначити, що столяром не може стати людина, у якої є захворювання, пов’язані з раптовими нападами слабкості або втратою свідомості. Оскільки столяри часто використовують в роботі електричні станки, втрата свідомості може призвести до травм.

Переваги та недоліки в роботі столяра

    • Гідна оплата праці, можливість отримувати зарплату «від виробітку».
    • Можливість кар’єрного росту (спочатку столяри підвищують розряд, а потім претендують на посаду майстра або бригадира).
    • Попит на професіоналів.
    • Можна застосовувати професійні навички в побуті.
    • Небезпека травм.
    • Некомфортні умови праці — у цеху зазвичай галасливо, спекотно і багато пилу.

Як самі столяри оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи столяром.

Кар’єрне зростання

3.0

Зарплата

2.5

Задоволеність професією

4.0

Безпека

2.5

Баланс між роботою та життям

3.5

Наскільки затребувані столяри

Столяри можуть працювати на будівництві, в спеціальних столярних майстернях, у магазинах, які займаються реконструкцією та продажем старовинних меблів, виконувати індивідуальні замовлення. Столяри затребувані й будуть затребувані, поки дерево залишатиметься популярним і престижним матеріалом.

183
вакансії на сайті

Де вчитися на столяра

Отримати професію столяра можна в профільному технікумі або у коледжі. Другий спосіб стати столяром — вчитися на практиці та стати учнем майстра-червонодеревника в столярній майстерні. А результативніше за все буде об’єднати освіту в навчальному закладі та практику в майстерні.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

День будівельника

11 серпня, неділя

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Data Scientist

Data Scientist

Data Scientist — це людина, яка працює з великими обсягами даних. Просто з величезними. Цей фахівець вміє їх добувати, аналізувати, а головне — обробляти.

Вантажник

Вантажник

Вантажник — це той, хто переміщує різноманітні вантажі на певні відстані.