- 3 хв читання
- 535
Як перекваліфікація працівників допомагає українському бізнесу: досвід «ТК-Домашній текстиль»
Український ринок праці, всупереч дефіциту кадрів, знаходить нові рішення. «ТК-Домашній текстиль» взяли вектор на перекваліфікацію. Як працює цей механізм і як реагують працівники — у статті.


Роботодавці та HRD компаній шукають різні підходи, щоб таки знайти свого кандидата. Work.ua з Анною Нечаєвою розповіли про метод перекваліфікації, його успішність та досвід реалізації проєкту.
Майже три чверті українців (73%) вже змінювали професію, а серед вікової групи 45+ цей показник сягає 79%. Водночас жінки та молодь частіше проходять курси підвищення кваліфікації. Це свідчить про те, що саме ці групи найбільше готові адаптуватися в умовах нестабільності.
Від дефіциту кадрів до нових можливостей
Очевидно, що одним з інструментів розв’язання проблеми кадрового голоду є перекваліфікація. Тож бізнес дедалі більше буде організовувати навчання на базі власних підприємств.
Прогнозую, що у 2025 році багато українських компаній зосередяться на масовій перекваліфікації працівників. Такі програми — це вигідна інвестиція в людський капітал. Це приносить користь і бізнесу, і співробітникам, адже ви навчаєте фахівців конкретно під ваші потреби.
Якщо брати за приклад легку промисловість, то особливо затребуваними залишаються професії швачок, закрійників, операторів обладнання та майстрів-налагоджувальників. До того ж ці вакансії передбачають конкурентний рівень доходу.
Перекваліфікація в дії: як організувати процес навчання у компанії
На виробництві «ТК-Домашній Текстиль» регулярно потрібні швачки. Тож ми вирішили створити власну програму навчання, а не шукати потрібних спеціалістів ззовні.
Чому це було потрібно?
- Тривалий пошук фахівців не давав очікуваних результатів.
- Необхідно було готувати працівників саме під стандарти та вимоги компанії.
- Перекваліфікація дозволяла швидко навчити нових людей та інтегрувати їх у вже існуючі процеси.
Трансформація системи підготовки кадрів принесла відчутні результати. Завдяки співпраці з освітніми установами ми розробили практичну програму навчання, яка відповідає потребам виробництва. Це позитивно вплинуло на розширення команди — 10% випускників школи успішно долучилися до штату.
Перевага навчання для нас у тому, що нові працівники приходять з розумінням виробничих процесів. Це скорочує період адаптації та дозволяє швидше досягати результатів. Тож для нас такий підхід продемонстрував чимало переваг. По-перше, значне зменшення витрат на пошук і підбір персоналу. По-друге, формується стабільна команда, яка добре розуміє специфіку роботи та корпоративну культуру. Важливо, що компанія може оперативно готувати спеціалістів до конкретних потреб, забезпечуючи професійну компетентність працівників.
Перекваліфікація як тренд ринку праці у 2025 році
Третій рік повномасштабного вторгнення доводить, що гнучкість і адаптація до змін — це ключові навички для життя в поточних умовах. І ринок праці тут не виняток. Тож перекваліфікація сьогодні — це не просто зміна професії, а радше інструмент особистісного та професійного зростання. Натомість для бізнесу програми рескілінгу і перекваліфікації стають способом підсилити свої команди профільними фахівцями. Тож очікую, що найближча перспектива на ринку — це поглиблення взаємодії бізнесів і фахівців, принаймні в нішах, де виробництво є центральною частиною діяльності.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.