Вважається, що перший варіант парашуту, більш схожий на сучасний, був сконструйований Леонардо да Вінчі. Та кваліфікований варіант був розроблений, сконструйований і випробуваний техніком-самоучкою Глібом Котельниковим. Перший парашут був легким, вміщався у ранець, завжди був з льотчиком. Результати випробувань показали, що парашут діяв безвідмовно. 27 жовтня 1911 Котельников патентує свій винахід «РК-1» і звертається у військове міністерство. Та до 1929 року влада вважала цей винахід «непотрібним».

Початок масового парашутизму в Україні пов'язаний з появою низки аероклубів у 1931 році, в яких, окрім льотчиків, готувались і парашутисти, без яких неможливо було налагодити парашутно-рятувальну службу. Шлях українського парашутизму від 1931 року та по сьогодні ознаменувався 469 рекордами світу, які встановили 114 спортсмени-парашутисти.

Навіть у нелегких умовах пострадянського часу наші спортсмени-парашутисти відзначились встановленням 10 рекордів світу та 9 рекордів Європи. Віримо, що славетне минуле українського парашутизму буде втілене у нові досягнення. Тож бажаємо всім, хто причетний до цього виду спорту, яскравих стрибків, підкорення нових спортивних висот та м'яких приземлень!