• 1 квітня 2019
  • 2750

В Україні мають з'явитися інклюзивні робочі місця для людей з інвалідністю

З 1 квітня українські роботодавці зобов'язані облаштувати робочі місця спеціальними меблями, обладнанням та пристроями для людей з інвалідністю.

Сьогодні набирають чинності нові державні будівельні норми щодо інклюзивності, якими, зокрема, передбачено обов’язок роботодавців облаштовувати інклюзивні робочі місця для людей з інвалідністю.

«За даними Держстату, в Україні — близько 3 млн людей з інвалідністю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я — 10% від усього населення. 80% з них — активні і працездатні, але через недоступність громадського простору вони не можуть повною мірою здійснювати своє право на працю», — зазначив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

У нових ДБН про інклюзивність міститься близько 100 якісних змін. Відтепер, при проектуванні спеціалізованого робочого місця для людини з інвалідністю, також варто купувати комплект меблів, обладнання та допоміжні пристрої, пристосовані спеціально для конкретного виду інвалідності.

Робочі місця повинні бути безпечні для здоров’я, раціонально організовані, розташовані не далі 50 м від санвузлів, пристроїв питної води, розігрівання та прийому їжі.

Згідно з новими нормами, площа одного робочого місця в офісних та адміністративних приміщеннях для людини, який пересувається на інвалідному візку, повинна бути не менше 5,65 кв. м. Крім того, паркувальні місця і входи в будівлі, ліфти, зони безпеки тощо повинні бути вказані за допомогою міжнародних символів.

Сповіщення про небезпеку повинні мати візуальну, звукову й тактильну інформацію, позначення приміщень всередині будинків — дублюватися тактильними знаками і розташовуватися поруч із дверима з боку дверних ручок.

Це має сприяти:

  • працевлаштуванню людей з інвалідністю та їх подальшому професійного розвитку;
  • забезпечення їхнього права на працю та адаптацію в суспільстві.


Читайте також

Щоб залишити коментар, потрібно увійти.