• 7 січня 2021
  • 2275

Пенсійний вік 2021: кому підвищать та на які зміни чекати

У квітні в Україні підвищать пенсійний вік, однак не для всіх. Work.ua розібрався, кого торкнуться зміни.

Завершується останній етап перегляду пенсійних правил, ухвалених ще у 2011 році. Згідно з ними, пенсійний вік збільшать для жінок — з квітня 2021 року українки виходитимуть на пенсію не у 59 років 6 місяців, як зараз, а у 60. Цією нормою слід керуватися жінкам, котрі народилися з 1 жовтня 1960 до 31 березня 1961 року.

Це означає, що чоловіки та жінки матимуть рівні права і повинні будуть працювати як мінімум до досягнення віку 60 років. Варто зазначити, що нині українці виходять на заслужений відпочинок раніше за всіх в Європі.

Також зміняться вимоги до стажу. Якщо у 2020-му потрібно було мати 27 років стажу, щоб отримати виплату, то тепер для виходу на пенсію в 60 знадобиться не менше ніж 28, у 63 роки — від 18 до 28, у 65 років — від 15 до 18 років стажу.


Читайте також

17 коментарів

Богдан Сварщик 11.01.2021, 19:41
Денис Шмыгаль: Мы не сможем платить пенсии лет через 15 ...
Нина Ю. ответила
"Слушайте, это все равно, что он сказал: не платите ничего, потому что вы ничего не получите".
... а что делать - решать лично Вам ;
если ошибётесь - проблемы будут не у Дениса или у Нины, а у Вас , поэтому думайте очень хорошо
Денис Жданов 12.01.2021, 20:31
Страна [образа видалена модератором Work.ua]
Алексей Усатюк 12.01.2021, 23:21
А что еще можно выдать кроме образы?
Лидия Матиив 12.01.2021, 23:48
народжені1963 році коли виходитимуть на пенсію ?
Евгений Петров 13.01.2021, 20:20
в 60т

если не будет стажа в 63

т.е никогда
Дмила Свенцицька 13.01.2021, 02:38
Нема абсолютно ніякої логіки у тих роках і стадах. Це такий брєд,як сьогоднішній карантин. Одна клоунада.
Евгений Петров 13.01.2021, 20:21
логика тебе пенсию не платить

а у работодателя отпинать тебя пораньше
Светлана Медникова 13.01.2021, 05:44
Не равняйте возраст выхода на пенсию в Европе и на Украине!Это смешно!Какой уровень жизни таи,взять хотя бы Польшу и у нас?Наши нищенские пенсии и зарплаты,как были минимальными,так и остались!
Богдан Тарчан 13.01.2021, 08:13
А в Європі пенсіонери, виходячи на пенсію, можуть дозволити собі подорожувати світом, а не зводити кінці з кінцями і торгувати продуктами на вулицях, щоб якось оплатити комунальні послуги. Я вже не говорю щоб купити поїсти. Ось вам і пенсійний вік .....!
Виктория Козачище 13.01.2021, 08:34
Какая разница когда выходить на пенсию, если уже в 45 лет не найти работы. МНЕ 53 ГОДА И КУДА НЕ ЗВОНЮ ВЕЗДЕ ВОЗРАСТНЫЕ ОГРАНИЧЕНИЕ. Какое жульничество нашего правительства и предыдущих. Пенсионная реформа это откровенное уничтожение людей!!!!
Елена Андреева 13.01.2021, 09:17
Повністю підтримую Вікторію. Необхідно зменшити кількість держ.службовців та розмір пенсії установити всім однаковий. Тільки так буде розумно. А до пенсіїї ще треба дожити.
Сергій Ойтов 13.01.2021, 10:19
Тому люди і не бажають працювати офіційно , всерівно пенсії небачитимуть. А пдв сплачене піде на преміїї чиновникам , поліції і суддям які їх захищає, лікарям які нас нехочуть лікувати (які одразу питають чи є гроші на лікування). То запитайте себе для чого ви їх утримуєте???
Ирина Кривая 13.01.2021, 15:29
полностью поддерживаю Викторию тоже столкнулась с возрастным ограничением и как выживать?
Вадим Чернобублик 13.01.2021, 19:38
Справа в тому, що в Європі люди на пенсії починають жити повноцінним життям і подорожують по світу (вистачає пенсії), а в Україні — більшість людей по пенсії не доживає, тобто, рівень життя тут і там різний.
Евгений Петров 13.01.2021, 20:23
)))))

там тоже самое

выжмут отработал и поехал
Евгений Петров 13.01.2021, 20:23
точно также тяжело найти работу после 45 лет

после 55 ни одна касса в германии не возьмет
Alex Kaika 13.01.2021, 22:26
Європейські ціни можливі лише за наявністю європейських з/плат. Тому - пам'ятаємо, що немає постійних друзів чи ворогів, на жаль, а є лише постійні інтереси Батьківщини і народу. Зміна/еволюція МЕНТАЛІТЕТУ допоможе громадянам помірковано обирати тих, кому вони делегують законодавчі права. А дійсне життєвтілення розширеного механізму невідворотньої "декапітації" як обраних, так і призначених обраними (КМУ, виконкоми, судочинство, силові структури) "керманичів" зобов'яже "челядь презідента" формувати позитивне політ-економічному життю країни-народу законодавство й виконувати його норми. Списання більшої частки боргу України перед МВФ, тощо+ Трансформація сформованого бандюками усіх штибів "кримінального чтива"(економ-розподілу галузей) у прагматгуманно прийнятний діфферент державних, д/п й приватних ланок/поверхів економіки Вітчизни+ адекватне Прозоре оподаткування+ адекватний Діфферент прибутку фіз-особи (від прибиральника/санітара до прем'єра/презідента/голови КСУ[1000% деліктоспроможні, адекватні особи професіонал/патріот = приклад життєдіяльності усій громаді країни]+ Повернення й Інстіляція офшорного/награбованого за більше ніж 30 рок злочинних дій держ-ОЗУ (мафія+олігархат+ партократія/чинуші+судді+силовики) у розвиток місцевих галузей господарства, незалежно від форми/типу звітності/оподаткування > формування+реалізація (за межами/у середині країни) висококонкурентних кінцевого продукту/послуги, а не тільки п/фабрикату/сировини, з урахуванням екології країни, звісно - що надасть офіційні робочі місця > підвищення відсотку відрахувань у фонд з/платні підприємствами/господарствами > підвищення відрахувань у Пенсфонд та бюджетні(витратні галузі) = Освіта+ Медицина+ Культура+ Обороноспроможність країни (а хто у світі рахуватиметься із хворими, неосвіченими, безправними й незахищєними ochlos scotosus?), щоб Україна остаточно не перетворилась на об'єкт свавілля міжнародних упирів/шахраїв/глитаїв/геноцидників/маргіналів > може от тоді пересічна громада України почне наближатись до Європейського рівня правовтілення у взаємо-життєдіяльність і відповідного балансу прибутків/пенсій й цін, може от тоді пересічних почнуть вважати Адекватними Homo Sapiens... Чи не так, хмара дописувачів?..