• 12 січня 2021
  • 1456

З 16 січня сфера обслуговування перейде на українську мову

Work.ua дізнавався, хто та які послуги має надавати державною мовою та які штрафи передбачені за порушення законодавства.

16 січня 2021 року набудуть чинності норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно зі статтею 30, надавачі послуг повинні будуть обслуговувати клієнтів, надавати інформацію про товар лише українською. Виняток — якщо клієнт сам попросить звертатися до нього іншою мовою.

Норми мають дотримуватися:

  • підприємства, установи та організації незалежно від форми власності;
  • ФОПи;
  • державні службовці.

Тобто усі інтернет-магазини, магазини, супермаркети, кінотеатри, заклади харчування, освіти, медицини й ті, що надають соціальні, юридичні, транспортні та інші послуги.

Варто зазначити, що норма не розповсюджується на приватне спілкування та проведення релігійних обрядів.

За дотриманням закону стежитимуть уповноважений із захисту державної мови та його представники. Порушників будуть штрафувати, але не одразу. Якщо заклад чи сайт не обслуговуватиме споживачів державною мовою, то спершу йому оголосять попередження. А у разі повторного порушення накладуть штраф — від 5 100 до 6 800 грн.


Читайте також

21 коментар

Денис Жданов 12.01.2021, 20:32
А в 1992 нельзя было это сделать
или при Кучме
Валентина Машковская 13.01.2021, 08:02
з нашими людьми нічого зробити не можна
Анатолий Лукьянычев 13.01.2021, 08:42
А родиться не в 1992 году , а в другой стране- это же интересней ?
Алексей Усатюк 12.01.2021, 23:26
Надо с продавцами поставить переводчиков. Зайдет немец, знающий русский (в Европе украинским не интересуются), в магазин и что..??? Всех продавцов срочно обучить языкам и выдать очередной закон.
Валентина Машковская 13.01.2021, 08:06
от для німця ми й не повинні знати свою мову??!!! А німці дуже переймаються про те, щоб у них в державі було декілька мов?!! Коли горшки виносимо за німцями, то їхню мову вивчаємо! Тому так і живемо...
Марія Бабій 13.01.2021, 09:54
Якщо німець знайшов час вивчити російську мову, то може знайти час і на українську. В Європі українську мову не цінують, бо сам народ нехтує нею, не вивчає і говорить на російській мові (мові АГРЕСОРА).
Sas Novytsky 13.01.2021, 16:35
[нецензурний коментар видалений модератором Work.ua]
Конрад Либерзон 16.01.2021, 15:21
Русский язык — это язык народа, среди которого вы живёте. И зачем немцу учить укрмову, ему заняться больше нечем? Сейчас китайский язык набирает популярность. А украина вымирает из-за капитализма. Кому нужен язык страны, которой скоро не будет?
Светлана Медникова 13.01.2021, 05:37
Одесса ,Херсон,Николаев,Харьков,Днепропетровск русскоязычные города,испокон веков.Одесса,вобще русскоязычный город 80%.Область говорит на суржике)
Виктор Бойко 13.01.2021, 06:05
На каком языке общаться не важно. Важно какая цена на газ и другие коммунальные услуги . Проще всего придумывать мертворожденные Законы, а не заниматься экономикой!!!!
Анастасия Гетун 13.01.2021, 15:50
100%
Виталий Мусатов 13.01.2021, 09:56
Сначала пускай сами выучат настоящую!!! Українську мову!!! А то сами базарят на суржике...
Виталий Мусатов 13.01.2021, 10:01
Сначала пускай сами выучат настоящую!!! Українську мову!!! А то сами базарят на суржике... Трутни-неучи!
Борис Задорожный 13.01.2021, 11:11
Занимаютя [нецензурна лексика видалена модератором Work.ua], а экономика на нуле.
Марія Бабій 13.01.2021, 12:09
Правильно зробили! Я б ще більші штрафи встановила. Сором не знати рідної мови!
Сергей Бовдуй 15.01.2021, 20:04
Ты я смотрю ярая националистка ? И от знания языка ты лучше будешь жить ?
Сергей Бовдуй 15.01.2021, 20:07
Снесли памятники, переименовали города , улицы и зажили как в Европе
Конрад Либерзон 16.01.2021, 15:26
Мы знаем родной язык — русский. Великий могучий русский язык, родной для каждого родившегося в СССР. А вы любите свою Родину — СССР?
Конрад Либерзон 16.01.2021, 15:29
«Я б ще більші штрафи встановила.». Зло вас переполняет, ненавидите вы народ Украины. Значит, враг народа вы. Смерть ворогам!
Ирина Кривая 13.01.2021, 15:21
что даст экономике закон о языке ? Исчезнет безработица? Восстановятся фабрики заводы экономика? Улучшится медицинское обслуживание? Пенсионеры не будут бомжевать???
Artem Drobotenko 17.01.2021, 21:17
Задовбали! Скільки можна маячнею займатися??? Не знайшли кращого способу заробити грошей? Скільки сміття народ вже поїв через вас, давайте краще ми тим депутаНам штрафів понаписуємо за все що тільки можна. Краще за їх кошт країну годувати будемо, а не за кошт звичайних людей, які скоро будуть себе відчувати кріпацтвом!!!