- 8920
Рекорд за кількістю вакансій за час повномасштабної війни: що було з ринком праці у січні
У січні 2023-го вперше від 24 лютого минулого року кількість вакансій наблизилася до 60 000. Робота є, українські компанії продовжують найм, відкриваючи більше нових робочих місць.
Від -8 до +10: на ринку праці відлига
У січні 2023 року на ринку праці зафіксовано рекордну кількість вакансій з моменту повномасштабного вторгнення рф — українські компанії розмістили на сайті Work.ua понад 59 тисяч пропозицій роботи. Останній раз така ситуація спостерігалася торік, у жовтні, коли було 56 719 вакансій.
Цей показник набагато кращий ніж минулого року, коли було падіння -8%. Зараз же маємо позитивний тренд зростання +10%.
Захід відновився, центр і південь підтягуються
На заході України ринок праці вже відновився. Про це свідчить те, що тут компанії розміщували вакансій більше, ніж у січні 2022-го. У центрі та на півдні країни також спостерігається позитивний тренд — відновлення складає 50-60% від довоєнного рівня.
За даними аналітики системи управління наймом (СУН) від Work.ua, найбільшу динаміку відновлення у січні, як порівняти з груднем, показали такі області:
- Одеська — 26%.
- Хмельницька — 23%.
- Харківська — 20%.
- Сумська — 19%.
- Кіровоградська — 18%.
Лідерами за кількістю розміщених вакансій стали Київська — 17 846, Львівська — 6 374, Дніпропетровська — 5 541, Одеська — 3 983, Івано-Франківська області — 1 893.
У сільському господарстві починається найм
В останні місяці зими агробізнес активно готується до посівної кампанії та нового сільськогосподарського сезону. Тож найбільше нових пропозицій роботи у січні з’являлося саме в категорії «Сільське господарство, агробізнес» (+33%). Також до п'ятірки категорій з найбільшим приростом вакансій у січні ввійшли: «Бухгалтерія, аудит» (+24%), «Нерухомість» (+22%), «Управління персоналом, HR» (+21%), «Краса, фітнес, спорт» (+19%).
Помітно, що роботодавці намагаються відновлювати та розвивати свої підприємства, надавати їм бусту і для цього шукають відповідних фахівців. Аналітика СУН показує, що найбільший приріст вакансій у січні спостерігався за посадами «Виконроб» (+78%), «Керуючий мережі магазинів» (+74%), SMM-спеціаліст (+66%), «Механізатор» (+57%).
Традиційно більше шукають менеджерів з продажу, продавців-консультантів, бухгалтерів, водіїв, кухарів.
Кандидати активізували пошук роботи й віддають перевагу віддаленці
Станом на січень 2023 року конкуренція між шукачами незначно виросла і тримається на рівні осені 2022-го. Однак це зростання менше, ніж у січні 2022, як порівняти з груднем 2021.
Найбільша конкуренція шукачів на вакансію спостерігається у Харківській, Київській, Одеській, Вінницькій та Запорізькій областях. Тут бізнеси й люди активно повертаються до роботи. На заході України конкуренція нижча через відновлення ринку праці. У Закарпатській, Чернівецькій, Кіровоградській, Тернопільській областях, а також Херсоні вона найменша.
Посади на дистанційну зайнятість є найбільш конкурентними серед шукачів. Вони охочіше відгукуються на вакансії тестувальника, Front-end програміста, вебдизайнера, ретушера.
Найнижча конкуренція спостерігається у медичній сфері: найменше шукають роботу гастроентеролога, лікаря УЗД, завідувача аптеки. Також бізнесу не вистачає електрослюсарів та гірників — на ці посади відгуків дуже мало.
Бізнес відкриває найм, проте не поспішає підіймати зарплати
Середня зарплата в Україні весь 2022 рік трималася на рівні 15 000 грн. Січень 2023-го не приніс змін — заробітна плата лишилася на тому ж рівні. Не спостерігається значних коливань і на регіональному рівні.
Роботодавців все ще перебувають у режимі економії та в очікуванні, як будуть розгортатися події в країні в кінці зими та на початку весни. І через цю невідомість не поспішають переглядати зарплати працівникам.
Найвищу зарплату в січні платили:
- медіабайєру — 52 500 грн;
- водію-міжнароднику — 42 500 грн;
- директору з маркетингу — 40 000 грн;
- керівнику відділу продажу — 37 500 грн;
- фінансовому директору — 37 500 грн;
- рихтувальнику — 34 500 грн.
П’ятірку категорій з найбільшою зарплатою у січні очолила «Нерухомість» — тут у середньому пропонують 30 000 грн. Далі йде «Топменеджмент, керівництво вищої ланки» — 25 000 грн; «Транспорт, автобізнес» — 22 500 грн; «Продаж, закупівля» та «Сільське господарство, агробізнес» — 20 000 грн.
Українські бізнеси підвищували зарплати насамперед тим співробітникам, які працюють з людьми, наприклад HR-фахівцям.
Найнижче оплачувалася праця прибиральників (8 000 грн), музичних керівників (8 250 грн), посудомийників (8 500 грн), майстрів виробничого навчання (8 925 грн), санітарів (9 000 грн).
Шукачів-жінок вийшло на ринок праці більше, ніж чоловіків
У січні на ринок праці вийшло на 44% більше жінок, ніж у грудні минулого року, а чоловіків — на 20% в аналогічний період.
За даними аналітики СУН, найбільше прибуло нових шукачів у Чернівецькій (+46%), Сумській (+44%), Київській (+43%), Житомирській (+39%) та Вінницькій областях (+38%).
Більше кандидатів стало у таких сферах:
- «Нерухомість» (+61%);
- «Адміністрація, керівництво середньої ланки» (+52%);
- «Секретаріат, діловодство, АГВ» (+51%);
- «Дизайн, творчість» (+48%);
- «Культура, музика, шоубізнес» (+46%).
В Україні є робота, бізнес активно шукає персонал, відкриває вакансії, але, ймовірно, що в умовах кадрового голоду проблема гендерних та вікових стереотипів спонукає роботодавців до подальших змін — дивитись у бік молодих спеціалістів і вчитися використовувати потенціал людей із досвідом.
9 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
1. Перейдіть у розділ «Знайти вакансії»: work.ua/jobs.
2. У запиті вкажіть посаду, на якій хочете працювати, наприклад, «Автослюсар» та натисніть «Знайти».
3. Відкрийте знайдені вакансії та відгукніться на ті, що вас зацікавлять.
1. Перейдіть у розділ «Знайти вакансії»: work.ua/jobs.
2. У запиті вкажіть посаду, на якій хочете працювати, наприклад, «Спеціаліст відділу кадрів» та натисніть «Знайти».
3. Відкрийте знайдені вакансії та відгукніться на ті, що вас зацікавлять.
На вакансію компанії написав супровідний лист. Детально описав свої знання та вміння. У віконці "Відгукнутися" мені викинуло "Будь ласка, напишіть супровідний текст не більше ніж 1000 символів."
Заміряв. Справді більше 1500 збп. Скоротив до 900, втрачаючи основні свої позиції. Знову та ж відповідь. Скоротив до 850. І знову"Будь ласка, напишіть супровідний текст не більше ніж 1000 символів." Як це розуміти ? Ви що не можете налаштувати нормально програму ? Інші біржі давно позбулися совкових обмежень. Прошу надати відповідь.
Будь ласка, напишіть текст вашого супровідного листу на [email protected], спробуємо розібратись.
Стосовно обмеження за кількістю знаків, ми подумаємо, щоб його прибрати, але поки не можемо нічого пообіцяти.