- 4 хв читання
- 17962
6 фраз, які можуть свідчити, що вам час у відпустку
Кожен працівник має право на щорічну відпустку. Але інколи ми так запрацьовуємося, що здається відпочинок не на часі. Зупиніться на хвилинку і подумайте, чи часто ви промовляєте фрази, які натякають, що ви вже не вивозите й потребуєте перерви.


Життя і робота в умовах війни — з блекаутами, обстрілами, без додаткових вихідних і часом з неповноцінними відпустками — стали для українців справжнім випробуванням. Такі обставини змушують нас працювати на межі своїх можливостей. Проте іноді ми й не помічаємо, як накопичений стрес і втома негативно впливають на здоров’я та емоційний стан.
Відсутність належного відпочинку може призвести до вигорання, зниження продуктивності та проблем у стосунках з близькими. Work.ua наводить 6 фраз, які можуть свідчити про те, що вам необхідно зробити паузу та дати собі можливість відновити сили.
1. «Мене дратують найменші дрібниці»
Коли на роботі чи в особистому житті все дратує, це може бути ознакою високого рівня стресу. Постійне роздратування, невдоволення, нервування не тільки погіршують загальний емоційний стан людини, а й можуть призводити до конфліктів з колегами, друзями та родиною.
2. «А який сьогодні день?»
Втрата відчуття часу часто вказує на перевантаження та автоматичне виконання завдань. Дні починають зливатися в один безкінечний робочий процес, а ви настільки занурені в рутину, що вже не відрізняєте дні тижня? Це точно не окей. Можливо, до вигорання залишилися зовсім трохи.
3. «Скоріше б уже п’ятниця»
Постійне очікування вихідних може свідчити про те, що ви не отримуєте задоволення від щоденної роботи й живете в очікуванні кінця робочого тижня. Бажання «дожити» до вихідних теж говорить про високий рівень стресу і незадоволення роботою. Нав’язливі думки про п’ятницю — це своєрідна підказка, що два дні вихідних не врятують ситуацію, вам потрібна повноцінна відпустка.
4. «Не пам’ятаю, який вигляд має мій чоловік / мої діти»
Якщо робота займає весь ваш час, і ви не знаходите можливість провести його з близькими, це явний сигнал, що баланс між роботою та особистим життям порушений. Відпустка дозволить відновити відносини та відчути підтримку з боку рідних і друзів. Але справжня відпустка, без постійних зідзвонів з командою та листування з клієнтами.
5. «Таке відчуття, що вночі мене хтось бив»
Якщо ви помітили, що немає різниці, скільки часу ви спите — 5, 8, 10 годин, і ви все одно прокидаєтеся втомленим, це може бути ознакою хронічного стресу та виснаження. Втома може впливати на ваші фізичні та розумові здібності, знижувати продуктивність і якість життя.
Якщо відпустка просто зараз вам тільки сниться, то спробуйте забезпечити собі якісний сон: лягайте спати в один і той самий час, відкладіть усі гаджети за пів години до сну, увімкніть лампу із синім світлом.
6. «У мене все болить, навіть кінчики волосся»
Постійні фізичні симптоми, як-от головний біль, болі в спині, животі, у вусі та інших (часом непередбачуваних) частинах тіла можуть бути викликані накопиченим стресом. Ще це інколи називають психосоматикою.
Не варто ігнорувати подібні прояви, краще сходити до лікаря й перевірити стан свого організму. Якщо за аналізами й дослідженнями зі здоров’ям повний порядок, спробуйте звернутися до психолога і якісно відпочити.
Якщо ви помітили, що частенько промовляєте хоча б одну із цих фраз, варто серйозно задуматися про відпустку. Відпочинок допоможе відновити сили, повернути мотивацію, любов до роботи й покращити загальне самопочуття.
32 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
І на фоні цього є бажання скорше мати вихідні, або відбути свої 8 годин. Також низька концентрація уваги, бо змушений по сто раз перепровіряти інформацію чи добре її ввів. А на роботі тій ти лише тому, що зрозумів, що тобі нікуди йти. Бо вакансій немає, які ти хочеш або не беруть тебе туди де хочеш.
Бо в мене всi три начальники по вертикалi - адекватнi. ) I колеги - теж...
У мене чотири з шести вказаних у статті фраз протягом останніх 15 років)))
Дуже сподіваюся, що в Україні таки колись введуть чотириденний робочий тиждень, бо нічого не встигаєш робити для себе.
І ще дуже бракує отих вихідних днів на свята, які відмінила війна...
Зробiть ваше хоббi вашою роботою - i навiть у вiдпустцi будете хотыти працювати, але длясебе, наприклад
Начальникам, роботодавцям - більше цінуйте людей. А то нікого з бажаючих працювати з вами не залишиться. З часом.
Фрази типу "я вас не тримаю", "ще раз побачу - звільню". Люди самі підуть від вас. А піде перспективна молодь, яка не на помийці себе знайшла. Піде туди, де цінуватимуть, спокійно! пояснять, а не принизять.