- 22234
Від рішення до дії: скільки часу потрібно, щоб звільнитися
Будь-яка доросла людина хоча б раз у житті відчувала нездоланне бажання... звільнитися.

Конфлікт з колегою або начальником, ніякого кар’єрного росту, мізерна зарплата, постійне нервове напруження — і одного разу вас навідує думка, що час міняти роботу. Але не поспішайте і не рубайте з плеча. Навіть якщо бажання грюкнути дверима й ніколи більше не повертатися відвідує не вперше.
Адже сьогодні Work.ua розповідає, як правильно звільнятися, і з’ясовує, які етапи потрібно пройти людині, щоб зважитися на цей крок.
Етап перший: шукаємо справжню причину
Уявіть, що у вас тільки-но з’явилося бажання піти з роботи. Насамперед необхідно розібратися: думка «Звільняюся!» — це скороминущий порив чи те, що вам дійсно потрібно.
Радимо чесно зізнатися собі, в чому причина такого бажання, а ще краще записати її на папері й уважно прочитати. Такий прийом допоможе абстрагуватися від емоційної складової рішення звільнитися і тверезо оцінити, наскільки критичним є те, що вас не влаштовує на поточному місці роботи.
Можливо, ви зрозумієте, що у вашій ситуації такий рішучий крок, як звільнення, зовсім не обов’язковий. Наприклад, конфлікт з колегою можна залагодити просто відвертою розмовою, спробувати звернутися до начальства з аргументованим проханням підвищити зарплату, нагадати, що ви вже два роки не були у відпустці і настав час відпустити вас на відпочинок.
Якщо ж ви тільки переконалися у вірності рішення звільнитися, то сміливо переходьте до наступного кроку.
Етап другий: досліджуємо перспективи
Отже, ви добряче подумали і зробили висновок, що час міняти роботу. Тепер добре б зрозуміти, на що ви будете її міняти.
Пропонуємо не вдаватися до мрій та фантазій про те, яка чудова посада вас зачекалася, а переконатися, чи так воно насправді. Для цього потрібно оцінити ринок вакансій, вимоги роботодавців та свою цінність, як шукача. Зручно, що на Work.ua ви знайдете для цього всі необхідні інструменти, аж до реальної статистики зарплат для різних спеціальностей.
Етап третій: думаємо про наслідки
На цьому етапі потрібно оцінити всі можливі наслідки відмови від вашої теперішньої посади. Рекомендуємо сподіватися на краще, але бути готовим до труднощів, адже може скластися так, що ви не відразу знайдете нову роботу.
Зауважте, оцінити можливі збитки звичного життя після звільнення ми пропонуємо для того, щоб захиститися від сильного стресу надалі, а не заради того, щоб ви зовсім відмовилися від ідеї змінювати роботу (хоча такий результат теж можливий).
Етап четвертий: ділимося з близькими
Настав час озвучити своє рішення. І в першу чергу розповісти про плани звільнитися варто своїм близьким, людям на яких ця зміна у вашому житті теж може вплинути.
Краще заздалегідь все обговорити в спокійній атмосфері (тим паче, що особисто ви вже все обміркували й ухвалили зважене рішення), ніж повідомляти подібні новини несподівано або, ще гірше, постфактум.
Поділившись з близькими такою важливою новиною ще до того, як повідомити на роботі, ви покажете, наскільки їм довіряєте і як дбаєте про них.
Звичайно, сім’я може не підтримати ваше рішення, але не поспішайте вступати у конфлікт. Більш розумним кроком буде вислухати та взяти до уваги аргументи близьких.
Етап п’ятий: час діяти
Ви кілька разів обмізкували своє бажання звільнитися і залишилися йому вірні, вважаєте зміну роботи необхідним кроком? Тоді час діяти — подати документи на звільнення і розповісти про це колегам.
До слова, Work.ua вже писав, як повідомити керівникові про своє звільнення і чому він повинен дізнатися раніше за будь-кого в колективі.
Виходить, що процес прийняття рішення про звільнення налічує п'ять обовязкових етапів. А коли місію «Звільнення» буде виконано, радимо залишатися оптимістом і пам’ятати, що відмова від старої роботи — це, перш за все, головний крок до нової.
12 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Вместо того, чтобы заставить человека подумать и всё взвесить, написать вам адрес где вас ждут на должность директора после необдуманного увольнения?
Все статьи рассчитаны на интеллект...если он есть.
Як на мене, вона, серед іншого, про таке: якщо ти вже наважуєшься звільнитися, зрозумій... тобі потрібен мішечок грошей на період пошуку нової . І не факт, що ти знайдеш, чого прагнеш раніше ніж через рік :(
Отже, мішечок, можливо, потрібен буде великий... то починай відкладати, а не тринькати