- 21701
7 міфів про професію тестувальника
Кожна професія знаходить стереотипи, тестувальники — не виняток. Разом з IT навчальним центром SkillUP зібрали 7 міфів, які гуляють по просторах інтернету.

Тестувальник ПЗ — це цікава, поважна професія, без якої в сучасному світі не обійтися. Це спеціаліст, який бере участь у тестуванні системи або компонента, в його завдання входить пошук помилок, збоїв. Він моделює різні ситуації, які можуть виникнути в процесі використання предмета тестування, щоб розробники змогли виправити ці помилки.
Освоїти професію тестувальника можна у IT навчальному центрі SkillUP.

Міф 1. Тестувальником може стати будь-хто та це просто
Це було років 15 тому, бо люди ще самі пробували і вчилися в процесі. Якщо повернутися до історії, фах тестувальника виник не так давно, і знайти людину з десятирічним досвідом роботи в цій сфері практично неможливо. Вважається, що першими тестерами були консультанти по забезпеченню якості. Бувало, що самі програмісти тестували і це було на досить низькому рівні. Сфера була тоді зовсім молода, нова і компанії готові були навчати самостійно, щоб віддавати якісний продукт користувачеві.
З роками цього стало недостатньо, почали видавати книжки з теоріями, які потрібно було вивчати обов’язково, щоб пройти співбесіду. Розпочався відбір. Завдань ставало більше, робота важче, об’ємніше, але і за це стали більше платити.
Зараз не вийде прочитати кілька книжок і з цими знаннями прийти на роботу. Але зараз є високоякісні курси, які допомагають отримати ефективні актуальні знання, вивчити не тільки теорію, а спробувати себе на практиці та стати початківцем QA, який на 99,9% готовий увійти в сферу IT і почати працювати тестувальником.
Міф 2. Тестувальникам треба знати програмування
Для першого кроку і першого працевлаштування в цій галузі, знань програмування не потрібно. Ви можете почати абсолютно з «0», і стати відмінним мануал-тестувальником, а в процесі роботи перейти на тестувальника-автоматизатора, де будете поступово вивчати програмування. Ця професія — постійний відкритий простір для розвитку себе.
Міф 3. Тестування — це «марна праця», це просто не цікаво
Це професія, не про постійне, щоденне, рутинне тестування і пошук помилок. Це творча робота, з аналітичним ухилом. Де тестувальник, як детектив — приступає до роботи і щоразу отримує нові і нові завдання, вигадує для них рішення. Але частина правди у цьому є. Часто люди приходять на курси, де вчать виключно ручному тестуванню, і вони сидять на одному місці і не можуть рухатися вперед, бо у них недостатньо знань.
Quality Assurance (QA) — це складний процес забезпечення якості, який охоплює всі етапи розробки програмного продукту компанії.
В обов’язки QA входить:
- вивчення процесів і визначення всіх умов і обставин, які можуть вплинути на якість розробки і на кінцевий продукт.
- Продумування сценарію з припущеннями, де програма може поламатися.
Є таке поняття як bug investigation (розслідування помилок) — тестувальник знайшов баг (помилку), почав дослідження, щоб докопатися до суті бага і зрозуміти, де він насправді виявляється, щоб потім правильно описати цю ситуацію програмісту.
Міф 4. Тестувальником може стати тільки людина, з технічною освітою
Ми на своєму досвіді побачили абсолютно різні історії, коли люди змінювали свої професії. Хтось був менеджером з продажу, юристом, філологом, працював різноробочим — став тестувальником. Вони без технічного бекграунду успішно проходили курси і потрапляли в кращі компанії. Так, і це все з «0».
Перше, що потрібно добре потренувати — це увагу. Також є історії, коли компанії спеціально наймають людей, які прийшли з інших професій.
Наприклад, тестувати медичне обладнання найкраще зможе лікар, так як спеціально навчений тестувальник може не знати нюансів в конкретному обладнанні. Тестувальник ПЗ — це не програміст і не супер математик.
Міф 5. Тестувальники заробляють найменше в IT
Ніхто не говорить, що на першій роботі з невеликим досвідом ви будете заробляти величезні гроші. Але в цій сфері дуже швидкий ріст і буквально за рік, якщо ви будете активно розвиватися і приносити хороший результат для компанії, вас підвищать і дадуть більш цікаві завдання.
Середньостатистичні тестувальники заробляють 80% від зарплати програміста, що набагато вище, ніж маркетологи, менеджери з продажу, рекрутери, ейчари.
Також все залежить від того, з якою компанією ви будете працювати: на зовнішній ринок або на внутрішній, так як це теж буде впливати на вашу зарплату.
При цьому, якщо ви починаєте свою кар’єру з «0», то тестивальнику можна вирости швидше, ніж програмісту. В них складніше навчання і довший шлях до професійного зростання. Але якщо ваша мрія все одно стати програмістом, раджу вам почати з тестування. Так у вас буде розуміння і досвід в цій сфері, ви будете володіти відмінною базою, яка приведе вас до ваших цілей.
Міф 6. У моєму місті немає роботи
По-перше, в цій сфері можна спокійно працювати віддалено і розпоряджатися часом самостійно.
По-друге, якщо ви пройдете співбесіду, вас можуть запросити в інше місто або країну і дати гідну зарплату, щоб ви змогли нормально забезпечити себе і свою сім’ю.
Міф 7. У Тестування ПЗ великий конкурс
Так, звичайно, щороку ця професія стає тільки популярніше, і якщо людина без досвіду відгукується на вакансію, їй складно буде виділитися серед інших кандидатів. Та я одразу хочу вас попередити, що не потрібно боятися конкурсу, бо дуже багато компаній по всьому світу зацікавлені наймати людей з усіх куточків земної кулі. Вони готові запрошувати вас до своєї країни, давати вам роботу віддалено.
Головне — це грамотне резюме та супровідний лист.
11 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
втратили слово
Оплата - от масштаба работ) набор текста (укр, рус), перевод, поиск информации, заполнение бумаг, составление различного рода документов (переписка, резюме, курсовые и пр.) ПИШИТЕ - обсудим варианты)
[email protected]
FB.com/skazzzzzka
Олександре, для більш ефективного пошуку роботи, будь ласка, зробіть наступне:
Вдалого пошуку роботи!