- 24495
Вам не відповідають після співбесіди? Дієві поради, що із цим робити
Work.ua розповідає, чому рекрутери компаній можуть не виходити з вами на зв’язок після співбесіди, як це можна виправити та чому таку поведінку не треба сприймати особисто.

Ви прийшли на співбесіду, поспілкувалися з менеджером з наймання і він пообіцяв вам за декілька днів подзвонити, або надіслати відповідь з результатом вашої зустрічі. Але проходить тиждень, два, а відповіді все немає. З цим стикалися 76% шукачів, згідно з опитуванням Work.ua.
Постає питання, що робити далі? Як діяти? Що написати рекрутерові, або краще подзвонити? Хоча якщо не було відповіді, може, варто продовжити пошуки роботи?
І коли таке відбувається, легко втратити надію та впевненість. А деяких шукачів це настільки засмучує, що вони погіршують ситуацію — надсилають одне або кілька гнівних електронних листів.
Ми поділимося з вами деякими порадами, як не стати «привидом» для роботодавця, щоб про вас не забули та точно повідомили про своє рішення щодо вас.
Чому рекрутери зникають після співбесіди
Уявімо, ви роботодавець. Поставте себе на місце людини, яка має зателефонувати вам або написати повідомлення, що ви не отримали роботу. Авжеж інформувати людей про таке не дуже легко. Тому багато менеджерів з наймання замість того, щоб повідомити вам невтішну новину, вирішують уникнути цієї ситуації та просто не надати відповідь після співбесіди.
І навіть компанії, які мають гарну репутацію, можуть мати багато причин не зв’язатися з вами вчасно після співбесіди. Ось найпоширеніші причини, чому:
- У них тривають співбесіди з іншими кандидатами або загалом великий потік кандидатів і рекрутер не встигає.
- Вони підвищили працівника на цю посаду, який вже був у компанії.
- Людина, яка проводила з вами співбесіду або яка ухвалює рішення, не працює, хвора або звільнилася.
- У компанії виникла несподівана термінова справа, яка перемістила наймання в кінець списку справ.
- Компанія чекає на відповідь іншого кандидата, якому запропонували роботу, а вас залишили як запасний варіант.
- Повільне прийняття рішень в компанії та рекрутер просто не знає, що відповісти.
- У компанії прийняти надавати відповідь тільки у разі позитивного рішення.
Зрештою, компанія сама вирішує, чи зв’язуватися з кандидатами, яким відмовила, або ні. Але є деякі кроки, які ви можете вжити, щоб заохотити менеджера з наймання все ж таки надати вам відповідь якомога швидше.
Як запобігти ситуації, коли рекрутер не виходить з вами на зв’язок після співбесіди
Скористайтеся моментом
Здебільшого співбесіди закінчуються тим, що менеджер з наймання запитує, чи є ще щось, що ви б хотіли дізнатися. Цим моментом необхідно скористатися, бо це чудова нагода запитати про терміни, коли вам планують надати відповідь. Спробуйте поцікавитися у рекрутера «Коли ви плануєте надати відповідь щодо результату співбесіди?» або «Скільки приблизно буде тривати рекрутинг на цю посаду?». Після подякуйте і зазначте, що будете обов’язково очікувати на відповідь.
Надішліть вдячне повідомлення
Найкраще після кожної співбесіди надсилати коротке вдячне повідомлення. Може ви подумаєте, за що бути вдячним? Але такий вчинок дає можливість ще раз нагадати менеджеру з наймання про вашу домовленість щодо результатів інтерв’ю і справити гарне враження.
Це особливо важливо, якщо рекрутер проводить співбесіди з багатьма кандидатами. Якщо ви були першим, то станете останнім, кого пам’ятає менеджер з персоналу.
Просто напишіть протягом 24 годин, що вдячні за приділений час і чекаєте на відповідь.
А поки ви на неї очікуєте, продовжуйте відгукуватися на інші вакансії, щоб не втрачати час. Бо ми ніколи не знаємо, коли може з’явитися краща можливість.
Рекрутер Work.ua Ніна Петрук рекомендує у ситуації, коли рекрутер не надає відповідь в оговорений термін, не боятися нагадати про себе та надіслати додаткове повідомлення менеджеру з наймання і попросити про проміжковий зворотний зв'язок.
Шукайте інші шляхи
Якщо ви надіслали лист електронною поштою, та залишилися без відповіді та чекали відповідний час, подумайте, як ще можете зв’язатися з рекрутером. Наприклад, зателефонувати або написати в соцмережах.
Не сприймайте це особисто
Не варто вважати, що з вами не зв’язуються після співбесіди, тому що ви провалили її. Як зазначалося раніше, менеджери з наймання можуть не повідомити про статус кандидату з декількох причин.
Ніхто не хоче стати «привидом» для рекрутера, але під час пошуку роботи це, ймовірніше, станеться. Не сприймайте це особисто та не впадайте у відчай, все одно універсального розв’язання цього питання немає.
Шлях до роботи сповнений перешкод і викликів, однак виконання декількох простих кроків може його полегшити. Але найбільший урок, який ви можете винести з таких ситуацій — це продовжувати намагатися.
60 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Работодавець, солідній работодавець, як правило пропонує виконати контрольне завдання, яке гарантує оплатити незалежно від результату його виконання, або оформлює вас на роботу з випробувальним терміном. Інакше, здебільшого нема цензу з ним зв*язуватись.
Вам дають ТЗ. Здебільшого безграмотне.
Його або неможливо виконати на заданих умовах, або воно потребує багато уточнень, або там задають умови по виконанню яких немає конкретики. !!!
Наприклад, це [назва видалена модератором Work.ua]. Також [назва видалена модератором Work.ua]. Є шукаєть, є наймають, є складають психологічні потреби, але не враховують, що є кандидати, які також складають портрети. Таємний покупець. Є також хороші актори.
Це значить, що вы були використані в авантюрі. !!
В них вже є кандидат на цю посаду, але для "солідності" заходу по найму вони вирішили провести "конкурс".
Є такі кадрові агенства. Такі методики використовують))), щоб потім до них це не використали. Є хороший фільм Best Offer.
Не подзвониш, якщо 'ні' впродовж тижня до певної дати, так і скажи !
Нащо ти сама риєш собі яму непрофесіоналізму і виставляєш у невигідному світлі 'свою' компанію?
Але ж ні. Навіть на питання 'чекати на дзвінок лише в позитивному випадку' вони чомусь відповідають 'ні, в будь-якому'.
Work.ua, шановні, ставтесь з більшою повагою до шукачів. Не захищайте явно неправих і некомпетентних рекрутерів.
Бо шукачі - насправді, не діти малі, щоб задовольнитись вашою фразою 'не сприймайте на свій рахунок. Ви так вдаєтесь до газлайтингу, що взагалі здивувало неприємно. Мовляв, ви невірно розумієте реальність.
Краще було б, якби ви переймались підвищенням рівня компетенцій рекрутерів, навчаючи їх, що не можна в дорослому світі обіцяти те, в чому не впевнена, тому що негативне враження від необов'язкової рекрутерки екстраполюється на всю її компанію.
Також все законодавство на стороні роботодавця.
Це перемога. За це боролися)
Інфоцигани в дії!
Звичайно, я розумію, що у разі позитивного результату з тобою обов'язково зв'яжуться.
Проте така поведінка рекрутера шкодить репутації установи.
З такими ситуаціями я там стикалась не раз. Одного разу тебе запрошують на свібесіду, а потім hr про тебе забуває, іншого приходиш на свібесіду вчасно, а тобі дорікають, що ти запізнилась. Це просто жахливий непрофесіоналізм робітників по найму. Це не можна виправдовувати. Нормальна компанія як мінімум має надіслати смс повідомлення або імейл з результатом співбесіди
Що стосується перегляду резюме. Коли ви відправляєте відгук на вакансію, роботодавець отримує його двічі — у свій обліковий запис і на пошту. Якщо роботодавець переглянув відгук через обліковий запис, то ви отримуєте сповіщення, якщо роботодавець переглянув його через пошту, то сповіщення не буде.
Можливо, саме так сталося у вашому випадку. Роботодавець міг ознайомитися з вашим резюме через ел. пошту і не надати зворотного зв'язку.
Якщо ви маєте на увазі кнопку для роботодавців, то щось схоже вже є. Роботодавець сам обирає, чи отримувати відгуки ще і на пошту, чи ні. І ті, хто звик обробляти відгуки з пошти, так і робить, не відкриваючи їх в обліковому записі.
я вірно розумію, якщо десять днів підряд один і той самий роботодавець переглядає моє резюме
то це якийсь робот оновлю дані для своєї системи,
а не реальна людина з пам'ять золотої рибки?
На жаль, ми не знаємо, чому саме один роботодавець може відкривати резюме декілька разів, але можемо допустити, що за великої кількості потенційних кандидатів на одну вакансію, роботодавець проводить відбір серед відгуків у декілька етапів, тому і відкриває деякі резюме повторно.
Гадала, що ці ігри залишилися в далекому минулому, але виявляється - схема живе.
І мені шкода тих людей, які будуть так само ними обмануті. Адже вакансії ця організація й надалі "клепає" без кінця.
Були зміні в трудовому законодавстві!
Є ж наслідки.
Хто оплачує музику, той і...
Якщо Ви будите писати відгуки, то Ви дивергент)) Ви звичайно будете праві, але ж роботодавцю важливіше, щоб була стабільність. Не знищити систему, яка підтримується порядком фракцій, каст, бізнес-груп.
Зараз є за донат, напишуть за тебе резюме.
Є авторський стиль.
Також є вакансії.
Є копірка.
Є дійсно з детальним описом. Таких на ринку праці дуже мало.
Ось цей весь пошук це для ніщібродов, у яких немає нормальних зв'язків, щоб допомогли. Там шансів зробити кар'єру немає. Далі вже потрібен досвід на керівних посадах. Там каста закрита "своїми".
Є ж також інший підхід.
Так то он [образа видалена модератором Work.ua], но для это этой роли прекрасно подойдет.
Не обов'язково витрачати кошти на ракети. Є ж інший спосіб. Дуже дієвий. Непрофесійні кадри.
Це як хаотична забудова міста, яка може принести багато шкодт. Немає генерального плана забудови міста. Є можливість заробити. Купити нерухомість закордоном длся своїх діточок. Ніщєброди і так, що зробить ця каста. Грошей немає. Без коштів ти можеш бути ким завгодно))
Судячи з ринку праці такого піднесення економіка ще не бачила)
Можна говорити, а можна проаналізувати ринок праці. Все стає зрозумілим.