День будівельника

Будівельник

Будівельник — фахівець, який займається зведенням найрізноманітніших інженерних конструкцій: будинків, мостів, доріг чи залізничних колій. Практично всі, що ми бачимо навколо, будівельники перенесли з креслень в реальність.

227
вакансій
15 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить будівельник

Діяльність будівельника різниться в залежності від того, працює він на великому виробництві, де є чіткий розподіл обов'язків, чи в невеликій бригаді, яка виконує різні види будівельних робіт.

І якщо в першому випадку більшість робочого часу будівельник виконує досить одноманітні дії, як то нанесення розчину, укладання цегли та інші, в залежності від його спеціалізації (кранівник, каменяр, покрівельник, електромонтажник, електрогазозварник, маляр-штукатур, лицювальник).

А працюючи в складі невеликої багатопрофільної бригади будівельники, як правило, не мають можливості вузько спеціалізуватися на чомусь одному, а поєднують кілька спеціальностей, та є «майстрами на всі руки».

Скільки отримує будівельник

Найчастіше будівельникам платять за виконаний обсяг робіт, точніше — за квадратний метр площі. Розмір цієї оплати залежить від кваліфікації, досвіду та вмінь фахівців.

Середня зарплата
15000 грн
Розподіл зарплат
7000 грн
25000 грн

В середньому «Будівельник» в Україні заробляє 15000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 375 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Будівельник» і за схожими запитами-синонімами «Фасадчик», «Гіпсокартонщик», «Майстер з будівництва» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні будівельнику

 • Знати основи будівельної справи та техніку безпеки.
 • Вміти працювати з різними матеріалами, розбиратися в їхніх властивостях.
 • Розбиратися в специфіці застосування інструментів та обладнання.
 • Мати хорошу фізичну форму та бути витривалим.

Переваги та недоліки в роботі будівельника

  • Професія масова і затребувана, її представники мають стабільний попит на ринку праці.
  • Можна працювати «на себе».
  • Швидкі гроші, адже на багатьох будівництвах практикується щоденна оплата праці.
  • Працювати доводиться і в спеку, і в холод, а умови праці досить некомфортні.
  • Небезпека для життя та здоров’я, особливо, якщо не дотримуватись техніки безпеки.

Як самі будівельники оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих претендентів з досвідом роботи будівельником.

Кар’єрне зростання

4.0

Зарплата

3.5

Задоволеність професією

4.0

Безпека

1.5

Баланс між роботою та життям

3.0

Наскільки затребувані будівельники

Будівельник — професія масова і затребувана, її представники користуються стабільним попитом на ринку праці. В топі найбільш затребуваних професій будівельник міцно займає позиції золотої середини. Попит схильний сезонності: влітку він зростає, взимку — знижується.

227
вакансій на сайті

Де вчитись на будівельника

Працювати будівельником можна й без професійної освіти. Але якщо є прагнення просунутися в цій професії, можна закінчити коледж або ВНЗ, в яких навчають за напрямом «Будівництво, архітектура», що значно підвищить шанси на кар’єрний успіх.

Навчання дозволяє зрозуміти процес будівництва в цілому і відшліфувати вузькоспеціальні навички, ознайомитися з сучасними технологіями та інструментами. Крім того, навчання дозволяє отримати одразу 3-й або 4-й розряд. А це впливає на дохід.

На будівництві також легко перекваліфікуватися — працюючи в бригаді, реально набратися досвіду у колег і освоїти додаткову спеціальність. Що ж до кар’єрного зростання, то можна стати бригадиром, а потім виконробом.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

День будівельника

11 серпня, неділя

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Програміст PHP

Програміст PHP

Програміст PHP — це спеціаліст переважно з розробки веб-сайтів та веб-застосунків.

Водій

Водій

Професія водія вельми романтична. Адже більшість часу водій проводить сам на сам з дорогою, своїми думками та «баранкою».

Вас зацікавила професія «Будівельник»?

Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Будівельник» на ел. пошту.