Що робить будівельник
Діяльність будівельника різниться в залежності від того, працює він на великому виробництві, де є чіткий розподіл обов'язків, чи в невеликій бригаді, яка виконує різні види будівельних робіт.
І якщо в першому випадку більшість робочого часу будівельник виконує досить одноманітні дії, як то нанесення розчину, укладання цегли та інші, в залежності від його спеціалізації (кранівник, каменяр, покрівельник, електромонтажник, електрогазозварник, маляр-штукатур, лицювальник).
А працюючи в складі невеликої багатопрофільної бригади будівельники, як правило, не мають можливості вузько спеціалізуватися на чомусь одному, а поєднують кілька спеціальностей, та є «майстрами на всі руки».
Скільки отримує будівельник
Найчастіше будівельникам платять за виконаний обсяг робіт, точніше — за квадратний метр площі. Розмір цієї оплати залежить від кваліфікації, досвіду та вмінь фахівців.
на травень 2025
*за даними 407 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Будівельник» по Україні
Які навички потрібні будівельнику
- Знати основи будівельної справи та техніку безпеки.
- Вміти працювати з різними матеріалами, розбиратися в їхніх властивостях.
- Розбиратися в специфіці застосування інструментів та обладнання.
- Мати хорошу фізичну форму та бути витривалим.
Наскільки затребувані будівельники
Будівельник — професія масова і затребувана, її представники користуються стабільним попитом на ринку праці. В топі найбільш затребуваних професій будівельник міцно займає позиції золотої середини. Попит схильний сезонності: влітку він зростає, взимку — знижується.
Кількість вакансій
«Будівельник» по Україні
Де вчитись на будівельника
Працювати будівельником можна й без професійної освіти. Але якщо є прагнення просунутися в цій професії, можна закінчити коледж або ВНЗ, в яких навчають за напрямом «Будівництво, архітектура», що значно підвищить шанси на кар’єрний успіх.
Навчання дозволяє зрозуміти процес будівництва в цілому і відшліфувати вузькоспеціальні навички, ознайомитися з сучасними технологіями та інструментами. Крім того, навчання дозволяє отримати одразу 3-й або 4-й розряд. А це впливає на дохід.
На будівництві також легко перекваліфікуватися — працюючи в бригаді, реально набратися досвіду у колег і освоїти додаткову спеціальність. Що ж до кар’єрного зростання, то можна стати бригадиром, а потім виконробом.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Продакт-менеджер
Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов'язано з новинкою, починаючи з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги.

Digital-маркетолог
Digital-маркетолог — одна з затребуваних професій у сфері маркетингу. У багатьох компаніях digital-маркетологи — це ті, хто будує міст між онлайн та офлайн-рекламою.