Що робить кухар
Готує. Бажано — смачно. Також кухар розробляє карти зі стравами, меню в ресторанах чи кафе, а якщо це шеф-повар, то ще й слідкує за усією командою та керує процесами на кухні. Також кухар відповідає за миття та підготовку продуктів, чистоту на кухні та дотримування санітарних норм, сервірування страв, відгуки клієнтів. Співпрацює з офіціантами та метрдотелем.
Скільки отримує кухар
Як правило, зарплата кухаря розраховується за одну робочу зміну. Крім того, в деяких ресторанах чи кафе офіціанти діляться з поварами чайовими.
на травень 2025
*за даними 6 599 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Кухар» по Україні
Які навички потрібні кухарю
- Відмінна пам’ять та смак, точний окомір, висока чутливість.
- Вміння своєчасно розпізнати відхилення від технологічного процесу за незначними візуальними чи запаховими ознаками.
- Витривалість (адже кухарю потрібно багато часу працювати стоячи, а це вимагає гарної фізичної форми).
- Вміння з одного погляду розпізнати якість та рівень свіжості продуктів.
- Любов до приготування страв та бажання вчитися новому.
Наскільки затребуваними є кухарі
Якщо у вашому місті є багато закладів харчування (кафе, ресторанів, барів тощо) можете не сумніватися, що попит на кухарів є. До того ж, можна працювати поваром у школі, дитсадку, на підприємстві або в сім’ї. Тож перспектив достатньо.
Кількість вакансій
«Кухар» по Україні
Де вчитися на кухаря
Щоб стати професійним поваром, бажано мати профільну освіту. Хоч деякі заклади й беруть на роботу неосвічених кухарів без досвіду. Але за таких умов доведеться починати з найважчої роботи у цеху, де заготовляють продукти.
- Можна піти навчатися у внз за напрямком «Харчові технології».
- Обрати навчання в коледжі, де є напрямок «Харчова промисловість».
- Чи взагалі закінчити курси за фахом «Кухар».
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Стиліст
Стиліст — це людина, яка допомагає всім бажаючим знайти себе. Він як хрещена фея з Попелюшки виявляє яскраві риси зовнішності та характеру людини і підкреслює їх найкращим чином. З-під рук стиліста з'являються як найкомфортніші повсякденні, так і епатажні сценічні образи.

Експедитор
Експедитор — той, хто супроводжує вантажі під час доставки у місце призначення, відповідає за них та стежить за збереженням цілісності вантажа під час транспортування.