Що робить хостес
Здебільшого цю людину наймають для сфери HoReCa, щоб стежити за посадкою у ресторанах. Заклади, що вже довго знаходяться на перших позиціях, знають як втримати гостя і зробити так, щоб він хотів повернутись знову. Саме для того, аби створити приємне перше враження, ресторани наймають хостес.
Їхній функціонал залежить від місця роботи, але зазвичай в обовʼязки входить:
- зустрічати гостей;
- контролювати розсадку;
- створювати комфортної атмосфери в залі;
- запобігати кризовим ситуаціям.
Хостес можуть працювати як на фрилансі (якщо це стосується великих виставок, футбольних матчей і т.д.), так і на постійній основі (у закладах харчування).
Скільки заробляє хостес
Зарплата представників цієї професії наближена до середньостатистичної у цій сфері. Часто хостес у пошуках більшого зростають карʼєрно: з них виходять хороші менеджери, офіціанти, а інколи і бармени. Зазвичай цю роботу поєднують з навчанням чи з дистанційною роботою.
на травень 2025
*за даними 3 631 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Хостес» по Україні
В середньому «Хостес» в Україні заробляє 22500 грн. Це на 22% більше, якщо порівнювати з травнем минулого року. Медіана заробітних плат розрахована за даними з 3631 вакансії, розміщеної на Work.ua із заголовком «Хостес» і за схожими запитами-синонімами «Hostess», «Ресепшионіст», «Receptionist» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.
Які навички потрібні хостес
Тверді
- управління бронюваннями чи розсадкою;
- вміння працювати у команді;
- знання етикету і стандартів гостинності;
- увага до деталей;
- робота з програмами для бронювання;
- мультизадачінсть;
- навички телефонної комунікації.
Мʼякі
- комунікабельність;
- знання іноземних мов;
- охайний зовнішній вигляд;
- увага до деталей;
- стресостійкість;
- емпатія та доброзичливість.
Наскільки затребувані хостес
Працівників у HoReCa перманентно бракує у будь-якому ресторані. Тому на Work.ua можна знайти відповідні вакансії. Заклади, які наймають хостес, вважаються преміум-сегментом. Оскільки професія не потребує спеціальних знань, кандидати охоче відукуються на неї. Також варто зазначити, що за час повномасштабного вторгнення деякі заклади не встигли повністю відновити роботу, тому й не змогли повернути хостес у свій штат.
Кількість вакансій
«Хостес» по Україні
Де вчитися на хостес
Ця професія — хороший карʼєрний старт і місце, де можна зрозуміти, чим хочеться займатися далі. Її можна опанувати без спеціальної освіти, лише пройшовши стажування у ресторані чи іншому місці роботи.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Будівельник
Будівельник — фахівець, який займається зведенням найрізноманітніших інженерних конструкцій: будинків, мостів, доріг чи залізничних колій. Практично всі, що ми бачимо навколо, будівельники перенесли з креслень в реальність.

Рієлтор
Рієлтор — це фахівець у сфері нерухомості. Він допоможе купити, орендувати, здати в оренду чи продати ваше житло, земельну ділянку або будь-яку іншу споруду.