Стропальник

Стропальник — це той, хто вміє якісно та правильно підготувати вантаж до переміщення, а також стежить і коригує переміщення вантажу підйомним краном.

34
вакансії
22 500
середня зарплата

Що робить стропальник

Стропальник відповідає за правильне розміщення вантажу, його ув’язку та підвішування вантажу за спеціальні стропи. Він причеплює вантаж до крана та робить так, щоб під час переміщення вантажу він тримався міцно та надійно. Після переміщення стропальник відчеплює вантаж від крана.

Стропальник вміє визначати вантажопідйомність крана й у залежності від ваги та характеру вантажу підбирає необхідні для роботи стропи. Під час переміщення вантажу стропальник працює у парі з кранівником, що керує краном та здійснює переміщення вантажу.

Професія стропальника має розподіл на розряди. Загалом їх пять — із 2 до 6. Чим вищий розряд, тим вищі кваліфікаційні вимоги. Так, стропальник 2 та 3 розряду працює з простими вантажами, 5 — із вантажами середньої складності та 6 — зі складними та особливо відповідальними вантажами.

Скільки отримує стропальник

Заробітна плата стропальника залежить від розряду спеціаліста (стропальники 5-6 розрядів зазвичай отримують вдвічі більше, ніж спеціалісти 2 розряду), роботодавця та його місця розташування. Деякі роботодавці пропонують премії та погодинну оплату праці.

22 500 грн

на травень 2025

*за даними 54 вакансій

Розподіл зарплат

16 000 грн
30 000 грн

Зміна середньої зарплати

«Стропальник» по Україні

В середньому «Стропальник» в Україні заробляє 22500 грн. Це на 32% більше, якщо порівнювати з травнем минулого року. Медіана заробітних плат розрахована за даними з 54 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Стропальник» за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

За даними Work.ua — work.ua/stat

Які навички потрібні стропальнику

  • Розуміти специфіку роботи підйомних кранів.
  • Знати, як визначити вантажопідйомність крана.
  • Вміти візуально визначати масу та центр ваги вантажу, що переміщується.
  • Вміти визначати оптимальний спосіб фіксування різноманітних вантажів.
  • Знати правила стропування, безпечного піднімання та переміщення вантажів різної ваги (у залежності від розряду).
  • Вміти підбирати відповідні стропи та вантажозахоплювальні пристрої у залежності від вантажу.
  • Знати терміни експлуатації, вантажопідйомність, методи та строки випробування стропів.
  • Знати знаки та сигнали, що подаються від стропувальника кранівнику.
  • Бути уважним до деталей, стресостійким.
  • Мати гарний зір, слух і швидку реакцію.
  • Знати правила техніки безпеки та суворо дотримуватися їх.
  • Вміти надавати першу медичну допомогу.

Переваги та недоліки в роботі стропальника

    • Можливість постійного підвищення кваліфікації та розряду.
    • Можливість впливу на заробітну плату через підвищення розряду.
    • Висока затребуваність професії.
    • Робота для тих, хто любить точність та акуратність.
    • Робота на відкритому повітрі за будь-який погодних умов або робота у вологих і холодних або дуже спекотних приміщеннях.
    • Високий ризик фізичних травм.
    • Фізично важка робота.
    • Висока відповідальність: неправильне закріплення вантажу може призвести до падіння крану з нанесенням збитків або травмуванням людей.

Наскільки затребувані стропальники

Стропальники дуже затребувані під час проведення будівельних та ремонтних робіт. Особливо великий попит на цих спеціалістів у великих містах, де розвинена промисловість, є великі склади, залізничні станції, морські та річкові порти, ведеться активне будівництво та ремонт. У сільській місцевості та малих містах професія стропальника не має такої затребуваності та оплати праці, як у великих містах.

34
вакансії на сайті

Кількість вакансій

«Стропальник» по Україні

За даними Work.ua — work.ua/stat

Де вчитися на стропальника

Аби стати стропальником 2 розряду, спеціальної освіти не потрібно: можна здобути лише повну середню освіту та пройти професійну підготовку на виробництві.

Для подальшого розвитку та здобуття вищих розрядів потрібно закінчити технікум або коледж за спеціальністю.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Кур’єр

Кур’єр

Робота кур’єра нині дуже популярна. У часи пікової зайнятості люди користуються послугами кур’єрів для доставлення найрізноманітніших речей — від їжі до ділових паперів.

Режисер

Режисер

Режисер — це Атлант, який тримає на своїх плечах процес створення театральної постановки, відеоролика чи цілої кінострічки, концерту, телепередачі й навіть циркової вистави.