- 71221
5 помилок, через які вам не підвищать зарплату
Зарплата — слово, яке гріє душу та підіймає настрій. Добре, коли вона росте. Ще краще — коли вона росте згідно з вашими очікуваннями. Work.ua розповідає, як правильно просити прибавку, щоб усім було добре.

Як просити підвищення зарплати? Що сказати, щоб виглядати переконливо? Не знаєте? Тоді, можливо, вам допоможуть наші поради. Викоренивши ці помилки у спілкуванні з шефом на тему «ЗП», ви збільшите свої шанси на успіх.
Отже, найпоширеніші помилки під час обговорення зарплати. Поїхали!
1. Непідготовленість
Коли ви прийдете просити підвищення зарплати, шеф, напевно, запитає про ваші заслуги. Якщо ви не зможете чітко та предметно пояснити, чому вам повинні більше платити, то не варто навіть рипатися.
Складіть чітку відповідь. Розкажіть, скільки й чого ви зробили за певний період, яких результатів досягли, наскільки перевиконали план, які ідеї запропонували, що реалізували. Загалом, все, чим можете похвалитися, використовуйте як аргумент.
2. Необґрунтованість
Власне, друга помилка походить із першої. Якщо ви просто вимагаєте підвищити зарплату за красиві очі або тому, що «всім підвищили, а мені ні», справи не буде. Немає сенсу просити збільшення оплати праці, якщо ви не зробили нічого видатного або якщо немає інших вагомих підстав (інфляція, підвищення мінімалки тощо). Є підстава — можливе підвищення. Немає підстав — не витрачайте час даремно.
3. Ультиматум. Шантаж. Нахабство
Відразу три в одному. Три великі помилки, які не можна робити, якщо ви хочете отримати підвищення. У жодному разі не вдавайтеся до стратегії «Або ви мені підвищуєте зарплату, або я йду». Така позиція від початку програшна, оскільки, швидше за все, начальник вибере другий варіант — шантажистів у колективі ніхто не любить.
4. Невідповідний момент
Ні, це не про психологічні тонкощі. А про здоровий глузд. Якщо ви припустилися серйозної помилки або якщо в компанії якісь глобальні зміни, якщо шеф хворіє або завантажений важливими питаннями, ну не потрібно вриватися до нього в кабінет і просити негайно збільшити вашу зарплату.
Дочекайтеся кращого моменту, коли ви — молодець, проєкти завершені, начальство в хорошому настрої. Зрештою, всі ми люди.
5. Завищені очікування
Об’єктивно оцініть свою працю. Перш ніж просити підвищення, перегляньте, яка середня зарплата за вашою спеціальністю. Не забудьте про пункт 1. І будьте готові до того, що надбавка не буде надзвичайною. Не варто сподіватися, що зарплату збільшать у два рази, якщо ви самі розумієте, що цього не станеться.
Work.ua бажає, щоб усі ваші очікування були виправдані!
87 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
не программисту 1С.
Сюрприз! Мало какой работодатель откажется от дешёвой раб силы. "Во всех приличных странах" тоже когда-то было тоже самое. Но в отличие от тебя, [образа видалена модератором Work.ua], они выдрали из глоток и хорошую зарплату и хорошие условия жизни.
Думаю, то что такие как ты, бегут отсюда- половина дела.
PS: В одной строй бригаде работают 10 рабочих, среди их брат жены хозяина, вопрос к знатокам у кого самая высокая зарплата?
2014 год, работал инженером по качеству... ЗП порядка 5000 грн - попросил повысить. Написал в 2 листа А4 чем занимаюсь и какие результаты этих занятий ... повысили гривен на 300 ))) - по результатам повышения ЗП перестаю заниматься не своей работой, уменьшаю скорость и качество работы. Зная, о том что ЗП не повысят, а если и повысят то это 100 - 200 грн в 2015 -м увольняюсь. На мое место искали специалиста (сдесь нужно оговориться о завышеных требованиях к должности) несколько месяцев. Качество продукции упало. Увеличели штат...
Вот так происходит.
И будет зрпт выше и 2 и в 3 раза, если остальные коллеги будут лениться.
Успеха!
что-то доказывать что я ценный специалист я не стал по причине что в глазах начальства я выглядел бы как безликий бунтующий раб который хочет больше чем корку хлеба! А они все такие властные и делится общей добычей поровну они не намерены, зато знают кого хоть и без качествазаставить работать за косточки. то я выждал момент когда без меня им мамонта не завалить и утром положил заяву на увольнение. Уже в обед пеня попросили зайти. в результате добился зарплаты на 30% больше.
А вы говорите (Ультиматум. Шантаж. Наглость)
После такой ;наглости; отношения у нас стали намного лучше и проработал после этого ещё более 5 лет.
Додам загальні аспекти:
- будьте на позитивні;
- поважайте слабких, немічних, жадібних, недолугих... гарних, кмітливих, сексуальних;
- будьте на краплинку мудрішими та делікатнішими ніж Ваш командир/начальник/партнер по бізнесу;
- тонка іронія не завадить.
Успіху та гармонії !
Я не защищаю собственников. Среди них есть обыкновенные быдло, жлобы и т.п. С такими работать не стоит. Не страшно если ваша трудовая вся в записях. Знайте себе цену и боритесь за уважение к себе. Но прежде чем уволиться, найдите себе другое место с лучшими условиями и большей ЗП. Поверьте, если вы специалист своего дела - за вас будут драться.