- 14920
Як часто слід змінювати роботу — шукаємо вирішення одвічної суперечки
У світі існує два типи працівників: ті, хто вважає за краще будувати кар'єру в одній компанії, і ті, хто може похвалитися солідним послужним списком. Питання «Чий підхід до побудови успішної кар'єри кращий?» — за пів кроку від переходу до розряду вічних.

Час від часу суперечки на цю тему виникають у кожному колективі (і в нашому також), тому Work.ua вирішив розібратися, як частота зміни роботи позначається на самій людині та її шансах на успішне працевлаштування.
В умовах молодого капіталізму в Україні мало кому вдається уникнути зміни місця роботи. Нові компанії і стартапи виникають дуже швидкими темпами, але багато з них так само стрімко закриваються, і весь штат втрачає роботу.
Ця обставина тягне за собою й протилежну закономірність — людина, яка знаходить надійну компанію і отримує стабільність, може прив’язатися до неї на довгі роки.
Плюси і мінуси репутації «літуна»
Сьогодні частою зміною роботи нікого не здивувати, тому рекрутери давно відійшли від односторонніх заяв, що так звані «літуни» — це ненадійний і навіть небезпечний тип співробітника.
При цьому кадровиків все ще насторожують багаторівневі розповіді про попередній досвід роботи в резюме шукача. І якщо ви вважаєте за краще часту зміну роботи, на співбесіді вам з імовірністю 100% доведеться відповісти на питання про причини. При цьому HR-фахівці сходяться на думці, що в характері «літунів» присутні важливі для роботи якості.
Таких людей характеризують, як:
- стресостійких, адже зміна роботи — це сильний стрес, а ці працівники вже вміють з ним впоратись, отож і звичайні робочі негаразди їм будуть під силу;
- таких, що легко навчаються і готові постійно опановувати щось нове;
- амбітних — якщо прощання з попереднім місцем було пов’язане з відсутністю кар’єрного росту.
Але при цьому слід пам’ятати, що рекрутерів насторожує, якщо людина має звичку міняти роботу частіше ніж 2 рази на рік і постійно освоює нові сфери діяльності. А сам шанувальник частої зміни місць може страждати від відсутності стабільності і всього з нею пов’язаного.
Чи варто пускати коріння?
Ще 30 років тому пропрацювати все життя на одному заводі вважали нормою. Але після того, як Україна вступила на шлях розвинених ринкових відносин, люди стали визнавати, що і у тривалого працевлаштування є свої плюси і мінуси.
До його переваг зараховують:
- почуття захищеності завдяки звичному, комфортному оточенню і впевненість у завтрашньому дні (давно знайомі правила оплати праці тощо);
- можливість стрімкого кар’єрного росту;
- майже гарантовано робота в одній і тій самій компанії протягом тривалого часу обіцяє людині звання експерта з діяльності підприємства.
Однак, працівникам, що пустили коріння, також слід не забувати про загрози, які несе рішення почекати зі звільненням.
Небажання виходити із зони комфорту може привести до того, що людина втратить кар’єрні амбіції по досягненню «стелі» в рідній компанії. Замість того, щоб стати експертом своєї справи, отримуючи досвід в різних фірмах, так званий «вічний» співробітник може перетворитися в експерта роботи тільки однієї компанії.
І звичайно ж, тривале перебування у звичній обстановці неодмінно потягне за собою складнощі у разі втрати роботи — психологічну непідготовленість до пошуків нового місця, недостатню поінформованість про зміни у своїй галузі праці.
Що в підсумку?
Як бачимо, і постійні стрибки з одного місця роботи на інше, і зворотна звичка присвячувати одній компанії роки й десятиріччя мають свої переваги і недоліки. Дослідивши дану суперечку і аргументи протилежних сторін, Work.ua виявив, що найбільш вірним рішення буде знайти золоту середину.
Радимо: не стрибайте з місця на місце без серйозної причини, просто щоб змінити обстановку. Але і не засиджуйтесь на старій роботі, якщо відчуваєте, що застрягли в зоні комфорту і вже давно нікуди не рухаєтесь. Фахівці стверджують, що роботу слід міняти приблизно раз в 2-3 роки.Будьте наполегливим, відкритим, сміливим співробітником — і ви знайдете власний кар’єрний шлях.
15 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Я люблю свою работу, я приду сюда в субботу и в воскресенье,
и на день рождения.
Молодые люди чаще меняют работу, но компании ищут именно таких. Тем, кому за 50 отказывают , а именно они и не " летали" бы.
Основная проблема всех компаний - низкая зарплата и работа за троих. Такая летучесть кадров по вине самих администраций всех компаний.
Цікаво було б подивитися на таких рекрутерів, якби вони попрацювали б на місці працівника не в комфортному теплому офісі в Києві, а, наприклад, в провінційному містечку, в шумному і грязному цеху з виробництва металоконструкцій, в якому зимою -10...-15 градусів морозу, а конкретної альтернативи немає. Хоча б місяць щоб побули в такому середовищі.
Ушел в надежде найти лучшее, сильно разочаровался.
Теперь "летун", в течении трёх лет успел поработать на 5 предприятиях.
Да, опыт приобретаю.
На теперешнем месте работы (крупный завод) - скучно, опять скучный офис, бюрократия и ЗАРПЛАТА НЕ ПРИВЯЗАНА К МОЕЙ РАБОТЕ.