- 66006
6 фраз, з якими ви ризикуєте провалити будь-яку співбесіду
На співбесіді як на іспиті: можна зіпсувати враження про себе однією невдалою фразою. Здавалося б, ось вона, робота мрії — тільки руку простягнути, але одна невірна відповідь — і ейчар вже промовляє безнадійне: «Ми вам передзвонимо».

Рекрутер відібрав з десятків резюме саме ваше і запросив на зустріч. Тепер ваша черга діяти. На співбесіді кожне слово впливає на успіх — як в хорошу, так і в погану сторону. Щоб не припуститися рокової помилки, запам’ятайте 6 стоп-фраз, які краще не вживати під час розмови з HR-менеджером.
«Я не встиг вивчити, чим займається ваша компанія!»
Це фіаско. По-перше, це безвідповідально щодо себе: а раптом ви прийшли на співбесіду в фірму-одноденку чи ту, яка веде нелегальний чи небезпечний бізнес.
По-друге, інтерв’юер відразу зрозуміє одне: вас спокусила тільки обіцяна сума з кількома нулями або ж те, що ви у відчаї та просто погоджуєтеся на усі більш-менш підхожі пропозиції.
І можна потім скільки завгодно розповідати про свої професійні якості. Рекрутер вже бачить у вас безвідповідальну особу, яка навіть не спромоглася прочитати оголошення до кінця.
Замість цього. Ретельніше підготуйтеся до співбесіди, це допоможе і при відповіді на питання: «Чому ви хочете працювати саме у нас».
«В мене немає на це часу»
Питання про саморозвиток та останні досягнення часто постають на співбесідах. І кандидат, який відмовчується або починає судомно придумувати виправдання своїй бездіяльності, виглядає смішно і безглуздо: «Тренінги, семінари, курси? Ну що ви, у мене зовсім немає на це часу, я ж практично ночую на роботі».
Бажання виставити себе відданим працівником та трудоголіком зрозуміло, але рекрутер з такої відповіді швидше зробить висновок, що розвиватися й осягати щось нове людина не може і не дуже то й хоче.
Замість цього. Продумайте відповідь заздалегідь: «Намагаюся навчатися дистанційно», «Відвідую онлайн-тренінги», «Дивлюсь корисні відео на YouTube», «Багато читаю». На це часу вистачає у кожного.
«Я ніколи цим не займався/лася, але спробую»
Якщо у вас недостатньо досвіду, то це буде зрозуміло з резюме. Зайвий раз підкреслювати це не варто. На співбесіді у вас повинна бути інша задача — довести рекрутеру, що ви саме той, хто потрібен компанії, навіть незважаючи на якісь недоліки або недосвідченість.
Замість цього. Дайте інтерв’юеру зрозуміти, що вмієте ставити цілі і йти до них. Розкажіть про свої досягнення за останній рік, про те, що швидко навчаєтеся й готові наполегливо підніматися кар’єрними сходами, а не пасувати перед труднощами.
«Будь ласка, дайте мені шанс»
Не шукай благодійництва та співчуття. Рекрутерів в першу чергу цікавлять ваші професійні та людські якості, а не акторські таланти. Руки, що тремтять, та повні очі сліз, переривчастий від емоцій голос — це відмінні дані для театру, але не для серйозної компанії.
Замість цього. Задумайтеся: невже ви дійсно хочете, щоб вас найняли на роботу через жалість? Напевно що у вас є сильні сторони, про які можна розповісти інтерв’юеру. Робіть акцент на них.
«Я готовий на все!»
Жити в офісі, працювати без вихідних і свят, робити за себе й за того хлопця... Багато претендентів наївно вірять, що така самовідданість приємно порадує роботодавця.
Насправді ця фраза видає відчай і внутрішні сумніви. Людина не впевнена в своїх силах, не знає, як продати свої послуги, — ось і вдається до останнього засобу.
Замість цього. Розкажіть про обов’язки, які ви виконували на попередній роботі. Зробіть акцент на своїх конкурентних перевагах: знання іноземних мов, комп’ютерна грамотність, великий досвід роботи та інше.
«Що вам ще розказати? Все є в резюме»
Саме так. І завдяки йому вас і запросили на співбесіду. Але все вирішує особиста зустріч. Зрештою, хто заважає шукачу просто завантажити вдале резюме з відкритого доступу, та ще й прикрасити! І дуже неприємно, коли на співбесіді претендент на посаду навіть двох слів зв’язати не може. Хоча він: «комунікабельний, швидко навчається і просто ідеальний командний гравець».
Є й інший варіант. Людина починає детально розповідати про себе: де народилася, навчалася, жила. Співбесіда не гурток за інтересами. Ейчар оцінює ваші професійні навички, а не сидить з попкорном й слухає захопливу історію вашого життя.
Замість цього. Вчиться презентувати себе. Резюме можна і прикрасити — папір все стерпить, але головне випробування чекає на вас під час співбесіди. Правильно оперуйте зазначеною інформацією, наводьте приклади, будьте цікавим співрозмовником.
45 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
На рахунок тренінгів та всмовдосконалення люди бувають скромні, і їм може бути ніяково говорити про те, що вони постійно розвиваються та навчаються, зі сторони це може виглядати як, скільки вже ти можеш то все читати й вчити якщо досі не став мільйонером.
Сама на повал вбиває фраза ким ви бачите себе на цій роботі, цікаво якщо сказати людині яка буде твоїм керівником, що через пару років бачу себе у вашому кріслі, чи приймуть таку людину на цю посаду - це вже питання :)
Є на стільки [образа видалена модератором Work.ua] ті всі ейчар, айчар, як їх хто не називає, кадровички ще :) що начитаються всякої [нецензурна лексика видалена модератором Work.ua] в інтернеті та на тренінгах, та біжать впроваджувати у компанію, яка без того розивалась прекрасно.
Проблема роботодавців в тому, що у них сидять перш за все [образа видалена модератором Work.ua] у відділі кадрів - не кажу про всіх, яким по суті пофігу, всеодно останнє слово за тим, до кого воний йдуть. Тому вони беруть та рекомендують в більшості тих, хто їм симпатизує, а не за професійні якості.
Якщо на підприємстві будуть дивитись на відділ кадрів, і побачать текучку й будуть звільняти той самий "айчар, чи як там його правильно називати", тоді буде толк.
Це моя думка.
Да,и это так...сколько бы не старался,не вкладывал сил...никому ничего не надо...а если не надо...значит теряется интерес вообще работать у кого то в компании...появляются идеи о создании своего и с "0" и не в этой корупционно - долбаной стране идиотов...
Такие вопросы только в крупных холдингах, где набирают "серую массу", где ты никто, просто очередной сотрудник, для увеличения штата, цель создать массовку. В таких работают 1/10, остальные просто получают сумму, отсиживают часы. Общение только с HR или твой непосредственный начальник не знающий ничего в этой работе, они ведут отсев. Директор там недосягаем, он ни с кем не общается, ему всё это не интересно вообще. Вопросы тупые задают, такие-же как и сами сотрудники работающие. Хотя всё написано, просто прочитай. Уделить внимание нужно каждому, они даже читать ничего не хотят, просто создают массовку в звонках, массовом приходе претендентов. В таких предприятиях под микроскопом как бактерия себя чувствуешь. Да и после таких общений хочется вымыться сразу как внутри, так и снаружи, причём внутри спиртом продезинфицироваться, а снаружи хорошим мылом дезинфицирующим и приятно пахнущим.
В небольших предприятия всё наоборот, общение с директором напрямую, нормальный адекватный человек, сам всё расскажет о предприятии, атмосфера на предприятии тёплая, на тебя нормально смотрят, не оценивающе, как на специалиста. Не задают тупых вопросов. Да и офис нормальный, кабинеты и мебель простая, где чувствуешь себя комфортно, в таких уже сразу придя хочется остаться и работать. Чем проще - тем теплее и приятнее работать.