- 8625
5 помилок під час делегування
Керівник працює без вихідних, а підлеглі чекають вказівок. Чому менеджери потрапляють у таку пастку? І як її уникнути.

Як виглядає керівник, який не делегує? Постійно занурений у роботу, з нескінченним списком завдань і найчастіше роздратований.
«Ефективне делегування є, мабуть, найкращим індикатором ефективного управління з тієї простої причини, що воно є основою як для зростання особистості, так і для зростання організації», — каже американський підприємець, автор книг та мотиваційний спікер Стівен Р. Кові.
Якщо ви страждаєте від купи завдань, що звалюються на вас кожного дня, і ніяк не можете делегувати їх, найімовірніше ви припускаєтеся цих 5 помилок.
Усе зроблю сам
Проблема багатьох підприємців і керівників у тому, що вони вважають своїх підлеглих нездатними вирішувати завдання. Вони впевнені, що самі впораються краще і швидше. Це веде до того, що керівник завантажує себе робочими завданнями й не може оцінити ситуацію в бізнесі загалом. Його монітор обклеєний наліпками з нагадуваннями, а робота стоїть на місці.
Такий керівник не розуміє, що передавши відповідальність іншим людям, він зможе направити свою енергію на інші важливі справи, ті, які дійсно може вирішити тільки він. І ризикує втратити посаду або бізнес, якщо він керує своїм підприємством.
Ваші завдання мають бути масштабними, а не зведеними до виконання повсякденних справ, вишиковуйте стратегію розвитку й контролюйте бізнес-процеси.
«Робіть так, як я кажу»
Звичайно, бувають ситуації, коли процес особливо важливий чи складний і треба дати співробітникам чіткі ТЗ для досягнення поставленого завдання. Але найчастіше важливий результат.
Контроль вбиває ініціативу ваших підлеглих, та й до того ж змушує вас бути вкрай залученим в усі процеси.
Відпустіть ситуацію, дайте співробітникам можливість самостійно вирішувати поставлені завдання, самостійно допускати помилки й отримувати досвід.
Якщо ці помилки не приведуть до яких-небудь фатальних результатів, то будьте впевнені, незабаром ви отримаєте самостійну команду, здатну вирішувати складні завдання вашої компанії.
Зроби те, не знаю, що
Подібне ТЗ вбиває час та мотивацію співробітників так само і як мікроменеджмент. Час, який вони могли витратити на ефективну роботу, марнується, люди відчувають себе розбитими і нездатними ні на що, бо не виконали поставлене завдання й не виправдали очікувань.
Так, керівник не зобов’язаний робити все за всіх, але його мета — поставити конкретні завдання кожному співробітнику. Тоді робота буде продуктивною. Ефективність можлива лише за наявності конкретної мети.
Якщо ви не можете пояснити на словах — візьміть маркер і візуалізуйте завдання, поки самі не зрозумієте, що конкретно ви хочете отримати. І тоді тільки ставте завдання.
Делегування функцій або повноважень групі співробітників без індивідуальної відповідальності
Тут усе зовсім просто. Запам’ятайте одне просте правило: там, де за результат відповідають усі, у результаті, не відповідає ніхто і швидше за все його (результату) не буде.
Розмиті терміни початку й завершення виконання завдання
«Як?! Ви ще не зробили?! Це потрібно було вчора!» — якщо вам часто доводиться вигукувати такі фрази, ймовірно, ви просите виконати завдання «до кінця тижня / місяця», «завтра», «ще на вчора».
Тож, ставлячи завдання, не забувайте вказувати чітку дату й час, до якого його необхідно виконати.
Й зауважте, що цей термін має бути реальним не тільки для вас, але і для людини, якій ви делегуєте завдання, інакше ви ризикуєте отримати на виході незадовільний результат.
56 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Я очень часто пользуюсь вашими статьями.Спасибо большое.Успехов в работе сайта и команде.
Ишь, привыкли эксплуатировать и кидать на бабки...
Тех что я сегодня отшил, требовали помимо концлагерных условий труда ещё и справки от нарколога, психолога и о несудимости. И это в пекарню, мать их, я такого даже на ракетный завод не предоставлял. Или думают я ради их работы побегу справки собирать?
А то при зарплате 500 гривен в месяц ещё хватает борзоты сказать мне "а зачем тебе деньги, что ты с ними делать будешь?"
На что в ответ получают "какая зарплата, такая и работа!"
И я жду, меня должны отрекомендовать в КБ Южное, там больше 1000 человек свалило в карантин. И это походу единственное место в городе, где нужны непьющие слесаря. Только так можно состарится, очень уж неповоротливый гос. механизм...
Водителем-экспедитором! А еще с категорией С,Е !!! А на "четвёрке" развозить мелкий груз - надо стажу 5 лет не менее!!! По трудовой!!! Возить [ненормативна лексика видалена модератором Work.ua], дешмнскую китйснтехнику надо официального стажу не менее 5-ти лет???! "БО ВОНА ДУЖЕ ДОРОГА" (унитаз не дороже 200 баксов, да и остальное [ненормативна лексика видалена модератором Work.ua] третьесортное). Один вообще у меня спрашивал, как я вернусь за руль если аж целый месяц не колесил по дорогам! Я просто [ненормативна лексика видалена модератором Work.ua] его и ушел! И таких [ненормативна лексика видалена модератором Work.ua] как этот "эфективист" - 90%!
делигировщики?
не страна , а концлагерь