
Аналітика

Через 3 роки повномасштабного вторгнення ринок праці відновився на 93%, — дослідження
Попри усі виклики, ринок праці демонструє надзвичайну стійкість. У лютому 2025 року роботу шукали чи не найбільша кількість кандидатів за час глибокого дефіциту кадрів.

Дитсадків бракує — жінки без роботи: дослідження Work.ua та Education.ua
Доступні садочки — це реалізація права на освіту для дітей та можливість повернутися на ринок праці для їхніх батьків. Дослідження показало, що 20% жінок змушені відмовитися від роботи через неможливість влаштувати дитину в садочок.

Ветерани не вказують військовий досвід у резюме, хоча роботодавці готові надавати їм перевагу, — дослідження
Work.ua проаналізував, які українські компанії готові надавати ветеранам перевагу при працевлаштуванні, у яких областях ринок праці найбільш дружній до людей з військовим досвідом і чи розцінюють самі ветерани службу в Силах оборони як досвід роботи.

Скажена конкуренція за дистанційку та підйом бʼюті-індустрії: як розпочався 2025 рік на ринку праці
Починати рік із пошуку роботи — традиція на ринку праці. Тож 2025 рік активізував кандидатів — вони надіслали рекордну кількість відгуків на вакансії за період дефіциту кадрів. Однак роботодавці не поспішають заохочувати їх підвищенням зарплат.

Де заробити мільйон за 2 місяці та як надіслати 1 000 відгуків на день: чим дивував ринок праці у 2024 році
Підбиваємо неформальні підсумки минулого року в новому дослідженні Work.ua. Зʼясували, на які вакансії шукачі готові надсилати сотні відгуків на день і скільки людей зустріли Новий рік на нашому сайті.

Святкове зменшення вакансій і стабільна конкуренція: на якій ноті завершився 2024 рік на ринку праці
Чи підхожий нині час для пошуку роботи та кандидатів? У новій аналітиці Work.ua зʼясовуємо, де на ринку праці зросли зарплати та яка галузь пропонує велику кількість вакансій попри сезонний спад.

Дистанційна робота vs. Офіс: чому роботодавцям важко знайти кандидатів, а шукачам роботу
Ринок праці стикається з ще одним викликом — дисбаланс між потребами роботодавців і шукачів. Перші наполягають на роботі в офісі з фіксованим графіком, останні прагнуть гнучкості й балансу, щоб бути продуктивніше та подолати виснаження.

Не після свят: ринок праці пропонує понад 100 000 вакансій. Кого шукають роботодавці?
У листопаді ринок праці почав сповільнюватися під впливом сезонних чинників. Однак кількість вакансій все ще впевнено тримається вище позначки в 100 000 пропозицій роботи, а шукачі не менш активно надсилають резюме.

Звільнення за куріння: а так взагалі можна?
Шкідливі звички впливають не лише на стан здоровʼя, а й на продуктивність. А інколи навіть можуть стати причиною звільнення. Чому так — розбирався Work.ua.

57% українців імітують продуктивність на роботі, 63% — хочуть спати посеред дня. Опитування Work.ua
Чи «вивозимо» ми повноцінну роботу через 1 000 днів від початку повномасштабного вторгнення? Work.ua запитав у шукачів і роботодавців, як змінилася продуктивність людей, а також проаналізував, від чого вона залежить.